1991'den Bugüne

HAYTAP GÜNEY MARMARA ÇALIŞMALARI / ALTINOVA

 

HAYTAP GÜNEY MARMARA ÇALIŞMALARI / ALTINOVA
10 Mayıs 2013

HAYTAP Güney Marmara çalışmaları doğrultusunda temsilcilerimiz Gülnihal Balcı,  Timur Ugan gönüllümüz Aysel Özkan, bugün ilk olarak Altınova da Mahmure Meral hanımla buluştular.
Belediyenin garaj amirliği içinde odalar ve tel örgüyle çevirerek gönüllülerin bakımına bıraktığı düzenlenmesi gereken yeri gördüler. Bu küçük bir bakımevi olmaya uygun alanın düzenlenmesi, hasta, yavru, bakıma muhtaç köpeklerin burada kalabilmesi mümkün.
Bunun için belediyeninde katkısıyla çevre illerden ve yaz sezonu için gelen gönüllü  arkadaşlarımızla birlikte Haziran Ayı ilk haftasında birlikte bir düzenleme kararı aldık.
Bergama bakımevi geçen yıla göre daha düzenlenmiş durumda.
Bölmelerde otomatik suluklar var, gölgelikler ve yer fayansları tamam. Ancak hala bir toprak gezinti alanı olmaması problem.
Yılda dışardan hizmet alımıyla 100 köpeğin kısırlaştırıldığı belirtilen bakımevinde su an 50 civarında köpek var.
Kuru mama verildiği söylenen ve kısırlaştırma bekleyen köpekler oldukça iyi durumda.
Gönüllü arkadaşlarımız bilgileri doğruluyor. Yaklaşık 800 küpeli  hayvanın bahçe  ve padoklarda yaşadığı Ayvalık bakımevinde neden bu kadar köpeğin hapis hayatı yaşadığı yıllardır sorulan soru.
Tamamı kısırlaştırılmış köpeklerin hangi yasaya dayanılarak bakımevinde tutulduğunu Belediye ve Kurumlara bakımevini işletme görevini üstlenen yabancı derneğe sormak gerek.
Belediye ile aralarında yaptıkları sözleşmede bu hayvanların kısırlaştırıp alındığı yere bırakılacağı hükmü varken kim neden yasaya aykırı davranmaktadır.
HAYTAP Temsilcisi
Timur Ugan

Sayın Mahmure Meral ile Altınova’da

Altınova bakımevi olacak alan.

Altınova bakımevi olacak alan.

Altınova bakımevi olacak alan.

Veterinerlık için düşünülen oda.

Veterinerlık için düşünülen oda.

Mahmure hanım tarafından bakılan bir rahatsız köpek.

 

cross