1991'den Bugüne

HAYTAP MarasTürkoğlu Belediye Başkanlığı İle Görüşme‏

 

Merhaba Dostlar,

Her gün bir öncekinden güzel oluyor.İnandıkça,güvendikçe ve istedikçe güzelleşmeye de devam ediyor.İyi ve samimi düşününce Allah karşımıza en az bizim kadar samimi ve güzel düşünen insanlar çıkarıyor.
Geçenlerde Kahramanmaraş Belediye Başkanı Sayın Mustafa POYRAZ ve Kent Konseyi Başkanı Sayın Zeynep ARIKAN ile yaptığımız ve su odaklarının sözünü aldığımız içten görüşmemizin müjdesini sizlere vermiştim.Bugün ise Kahramanmaraş ilimizin Türkoğlu ilçesi belediye başkanı Sayın Av.Mustafa TAŞHAN ile bendeniz ve eşim Nesimi ŞEKER;temsilci arkadaşım Mehtap SAĞSEN ve eşi Hamdi SAĞSEN ile birlikte  çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik.Öncelikle beni en çok sevindiren durumun Türkoğlu Belediye Başkanı Av.Mustafa TAŞHAN'ın hayvan haklarına bakış açısı olduğunu söylemeliyim.Çünkü biz daha durumu ve yapılması gerekenleri anlatmadan bizlere belediyesinin çalışmalarını gösteren bir kitapçık sundu ve onun içinde hayvan barınağı resimleri vardı.Meğerse başkanımız daha önceden bir barınak yapmış ancak başkanımızın iyi niyetli bu adımı yalan yanlış propagandalara kurban edilmiş ve bu adımın devamı gelememiş.Fakat başkan ısrarlı   ve hayvan haklarına son derece duyarlı.Onların yaşadığı ızdırabın ve kimsesizliğin farkında ve bu duruma üzülüyor. Yapılması gereken her şeye varım,"BİZ HER TÜRLÜ CANA HİZMETE GÖNÜLLÜYÜZ" diyor.
Kendisine kısılaştırma programı uygulaması yapmak istediğimizi söyledik. Buna çok sıcak baktığını belirtti.Bunun için alt yapılarının hazır olduğunu ,yaşanabilecek yer sıkıntısını da el birliği ile halledebileceğimizi belirtti. Ayrıca su odakları ve bakımevi yapımı için  dilekçelerimizi sunduk. Özellikle su odakları hususunda çok ılımlı davrandı.En yakın zamanda uygulamalara başlanacağı belirtti ve bizleri yanından çok mutlu gönderdi.
Bence yer,ilaç,veteriner vs. hepsi aşılabilecek engellerdir. En zoru belediyelerde olumlu tutum geliştirip bu bilinci oluşturmaktır. Bana göre ise Türkoğlu Belediyesi ve başkanı Sayın Av. Mustafa TAŞHAN bu bilinçte..Bizim Türkoğlu'nda belediye engelimiz yok aksine bize el uzatan,işbirliğine hazır  bir başkan ile birlikteydik bugün. "BİR HAYATTIR TÜRKOĞLU" diyen başkan yaşam hakkının her şeyden daha üstün olduğunun farkında ve bu yolda da çalışmalarına devam ediyor.Başkanımızı bu tutumundan ötürü kutluyor, yapacağımız çalışmalar için ise sabırsızlanıyorum.
Bekleyin arkadaşlar!!Kahramanmaraş'tan daha çok güzel haberler alacaksınız.Çünkü biz umutla ve inanarak bu yolda yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz.
Çiğdem ŞEKER
HAYTAP Temsilcisi
cross