1991'den Bugüne

HAYTAP "Bir Kap Su" Kampanyası, Orman Su İşleri Bakanlığına YALAKLAR konması için müracaat


Konu:
Şehirden uzak yerlere, yaban hayatı olan koru ve ormanlara, dağlara YALAKLAR yaptırılması talebimiz...

Orman Su İşleri Bakanlığına,

Aşağıda bilgileri verilmiş olan ONLAR İÇİN BİR KAP SU KAMPANYASI çerçevesinde,  tüm yurtta, özellikle şehirden uzak yaban hayvanlarının bulunduğu "yaban alanlarına, koruluklara, ormanlara, dağ eteklerine"  HAYVANLAR İÇİN SU YALAKLARI yaptırılmasını talep ediyoruz.

İnsanların doğal su kaynaklarını yanlış tüketim ve doğayı tahrip ederek kuruttuğu günümüzde, su bulamamaktan dolayı ölen YABAN HAYVAN sayısı  çok  fazla... "Yüzyıllar öncesinde hayvanlar için vakıflar kurmuş, SU YALAKLARI yapmış, çeşmelere sahipsiz hayvanların içeceği bölmeler yapmış atalardan"gelen bir devletin bakanlığı olarak hayvan haklarında hassasiyet göstermenizi zorunluluk olarak görüyoruz.

Bu konuda Orman Su İşleri Müdürlüklerinizin  başka ilgili kurumlarla iletişime geçip YALAKLAR yaptırmalarını talep ediyoruz.

Talebimize ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

İsim, TC kimlik no
Dağıtım: Valilik, Orman Su İşleri Müdürlükleri, Basın Kuruluşları, İlgili diğer kuruluşlar..
__________________________________________________________________

Ek 1 : HAYTAP tarafından başlatılan kampanya görseli ve örnek fotograflar

Sıcak yaz günlerini yaşamaya başladık.
Asfalt ve betona teslim olmus sehirlerde artık hayvanlar SU BULAMIYORLAR ve susuzluktan olen hayvan sayısı düşündüğümüzden çok daha fazla. Bu bağlamda can dostlarımıza yardım etmek için:

1. Topluma; Dikkati hayvanların susuzluğuna çekmek için bahçelere, kapıların önüne ve sokaklara· ONLAR İÇİN BİR KAP SU kampanyasını anlatalım.
2. Belediyelere; Sokaklara parklara meydanlara SULUKLAR koymaları için müracaat edelim.
3. Özel kurum ve kuruluşlara; Büyük bahçeli sitelere, rezidanslara ve AVM lere, sanayi kuruluşlarına gerek kendi kullanım alanlarına ve gerekse şehrin park ve sokaklarına SULUKLAR yaptırmalarını talep edelim.
4. Orman Su İşleri Müdürlüklerine; Yerleşim alanlarının ortasında kalmış ve doğal su kaynakları kurutulmuş olan yaşam alanlarında ki yaban hayvanlarına SU YALAKLARI yapılması için müracaat edelim.
5. Basın Kuruluşlarına: Gazete, dergi, internet haber siteleri ve TV lerde ·bu kampanyanın ve kuruluşlara olan çağrılarımızın yayınlanmasını ekte ki örnek sulukları göstererek, yazı ile ve bizzat giderek talep edelim.

Kampanyamıza destek vermeniz sayısız ·hayvanın BİR YUDUM SUYA kavuşmasını sağlayarak HAYAT KURTARACAKTIR.
CAN DOSTLARIMIZ adına ilgi ve desteğinizi bekliyoruz...

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu

 

 

Orman Su İşleri Bakanlığının aşağıda ki Mail adreslerine BU YAZIYI yollayınız...

[email protected]m, [email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected];, [email protected];, [email protected];, [email protected];, [email protected];

cross