1991'den Bugüne

HAYTAP’ tan SAKARYA ÇIKARMASI

HAYTAP’ tan SAKARYA ÇIKARMASI 

Türkiye’yi karış karış gezerek halka ulaşmak amacıyla yola çıkan Samsun, Ünye, Ordu, Bulancak, Balıkesir, Giresun, Bafra, Ankara, İstanbul,  başta olmak üzere bu güne kadar  35 il ziyaret ederek  ''1 Kap Su'', '' 1 kap yemek'' anonsları ile halka ulaşan gittiği her şehirde Valilikleri, Kaymakamlıkları, müftülükleri, bakımevlerini ziyaret ederek sessiz dostların sesi olan Hayvan Hakları Federasyonuna (HAYTAP) bağlı Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğinin (DOHAYKO) Akdeniz Bölge Temsilcisi   Semih İĞDİGÜL ve HAYTAP Federasyonu başkan yardımcısı aynı zamanda Dohayko’ nun genel sekreteri Nesrin ÇITIRIK ve HAYTAP Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Şebnem ASLAN  , bizleri kırmayarak Trakya ziyaretleri öncesinde 2 Ağustos Salı günü  ilimiz Sakarya’yı ziyaret ettiler. Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği ve üniversite kolumuz Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Topluluğu olarak AKM(Atatürk Kültür Merkezi) önünde karşıladık.

1 Damla Yaşam Arabası ''1 kap su'', ''1 kap yemek'' anonslarıyla tüm şehri gezdi daha sonra HAYTAP Federasyonu Başkan Yardımcısı ve DOHAYKO genel sekreteri Nesrin ÇITIRIK  bir basın açıklaması düzenleyerek  herkesi sessiz dostlara karşı daha duyarlı olmaya davet etti .

Basın açıklamasının ardından Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın ile görüşüldü. Son derece sıcak karşılandığımız bu görüşmede Adapazarında bir bakımevi açılacağının ve bakımevinin projesi konusunda bizlerin de isteklerinin göz ardı edilmeyeceğinin sözünü aldık. Ayrıca Erol Aydın topluluğumuzun çalışmalarına da destek olacağının sözünü verdi.  Görüşmenin ardından 1 Damla Yaşam Arabamızı da inceleyen Erol AYDIN aracımızı çok beğendi ve başarılarımızın devamını diledi.

Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın’la olan görüşmemizin ardından Sakarya Valisi Mustafa BÜYÜK’ ü makamında ziyaret ettik. Gayet olumlu geçen bu görüşmede kendisi baş koyduğumuz bu yolda bize kendisini ilgilendiren konularda destek olacağının sözünü verdi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ le olan görüşmemizin hemen ardından Sakarya Geçici  Kısırlaştırma Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettik. Fakat bu ziyaret de gördüklerimizden maalesef hiç memnun kalmadık. RM de büyük boş bir alan olmasına karşın hayvanların balık istifi gibi küçücük kafeslere doldurulmuş olması ve önlerinde su olmaması!sebebiyle Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut YÜCE ile görüşüldü ve Rehabilitasyon Merkezinin en kısa zamanda kabul edilebilir bir yer haline getirileceğinin sözü alındı.

Daha sonra Nesrin ÇITIRIK, Semih İĞDİGÜL, Şebnem  ASLAN , Dernek ve Topluluk üyelerimizle bir toplantı yaparak bizlere deneyimlerini anlattılar. Yorucu fakat çok kazançlı bir gündü hepimiz için.  

Bu güzel günde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği

                             &

Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Topluluğu 

 

 


cross