1991'den Bugüne

HAYTAP Kahramanmaraş Temsilcilerinin "OSMANİYE Bakımevi ziyareti" ve Belediye görüşmeleri‏

29.3.2013
Temsilcilerimizden Gelenler / Mehtap Sağsen - Çiğdem Şeker
OSMANİYE

Merhabalar,
Bundan yaklaşık bir ay öncesinde Osmaniye'den gelen bir zehirleme vakası ile ilgilenirken bakımevinde veteriner olmadığı ortaya çıkmıştı ve bizler bu konu hakkında soruşturma istemiş bu işin takipçisi olmuştuk.
Yasal yazışmaları yaptıktan sonra bir dizi telefon görüşmeleri ile olayı izlemiş fakat sonuç alamamıştık.
HAYTAP Başkan yardımcımız Sayın Nesrin Hanımın ricası ile Osmaniye bakımevine bugün gidip durum tesipiti yaptık.
Veteriner olmamasından kaynaklı sürekli bir problem yaşandığını, sistemde büyük ölçüde sorun olduğunu, incelenen defterde kısırlaştırmanın 2012 yılında 397 adet yapıldığını ancak 2013 yılında hiç yapılmadığını, bakımevine düzenli yemek alınmadığını,hayvanların karışık olarak tutulduğunu, karantina bölümünün doğru çalışmadığını, ilaç ve ameliyat malzemelerinin yeterli olmadığını, özellikle sulukların temiz olmadığını ve yosunlaştığını,gerekli aşılamaların yapılmadığını en önemlisi de güvenlik problemi olduğundan gece hayvanların çalındığını öğrendik.
Bunları belediye başkan yardımcısı Kemal KARAGÖZ ile görüştük ve bir aya kadar sorunların istediğimiz gibi bizlerle istişare edilerek isteklerimiz doğrultusunda halledileceğinin sözünü aldık.
Bakımevine veteriner ataması üzerinde ısrarla durduk
Oradan sonra Doğa ve Milli Parklar Müdürlüğü ile görüşüp bakımevi için  denetlemelerin titizlikle yapılmasını ve İl hayvan koruma kurulunda bu konunun gündeme alınmasını istedik.
Görüşmeler genel olarak olumlu geçti.
Sorunların ortadan kaldırılması konusunda herkes yapıcıydı ve biz de bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Sevgiler.
Mehtap Sağsen-Çiğdem ŞEKER
KAHRAMANMARAŞ TEMSİLCİLERİ

cross