1991'den Bugüne

Haytap Temsilcimiz köpeğin dövülerek öldürüldüğü yerde

 

Hits smaller text tool icon medium text tool icon larger text tool icon

Dostlarım ,
 
Geciktiğim için beni lütfen bağışlayın.Çok bir iş yapmadım ama yaş 60 yolun sonu eder. Bünyem  zorlanıyor.
  
 Yapılanları daha da detaylı yazacağım ancak bugün kendi köyüme de gitmem gerekiyor.  şimdi size kısa bir özet geçiyorum.
1-Sabah 7.30 itibari ile yola çıkıldı. Vet. Nilgün hanım,bir gazeteci, haytap gönüllüsü Songül hanımla birlikte.
2-11.00 de kaymakam Ozan bey ile gayet olumlu bir görüşmek yaptık derhal gerekli yaptırımların uygulanması için imzalı dilekçelerimizi sunduk. o da derhal işleme koydu.
3-saat 12.00 de belediye reisi Sadık Ediz bey ile makamında çok uzun bir istişare de bulunduk. Köylüler ve gazeteciler vardı. Belediye bizi olağanüstü güzel karşıladı. Belediye vet hek. orada idi. Vezirköpü belediyesi  doğa -hayvan sever derneği kurmuş belediyenin  vet. üye yeni yapılanan düzgün insanlardan oluşan bir dernek. Belediyenin tahsis ettiği iki araba ve zorlu bir yolculuk 80.km etabından sonra Darıçayı Alanı köyüne vasıl olduk.Denizden  1500 km yükseklikte bir dağ köyü. İmam ile çok önemli görüşmeler yaptık. Köy imamı bize söz verdi bundan böyle halkı dini -felsefi her anlamda eğitecek. Felsefe  derken hayvan felsefesi kast ediyorum. Kurandan hükümler ,ayetler anlatacak. Köy muhtarı maalesef yoktu. Olayı görüntülüyen Şeref kardeşimiz dünya iyisi zavallı bir insan ona ancak kolumdaki saati çıkarıp taltif edebildim. Çok fakir.  Köyde diğer köpeklere baktım iyi durumda idiler.
Köyde bu olayı bir tek bu aile yapıyormuş.Köy okuluna görsellerimizi astık.  Köy kahvesine astık. İmama camiye asması için verdik.
Olay şöyle vuku buluyor. Köpeğin sahibi Arif Çakal döven ise görüntüdeki Aziz Zengin. Yani Arif Çakal kendi köpeğini yeğenine dövdürmekte. Fakirlik,cehalet, eğitimsizlik diz boyu. köyde tek eğitimli bir imam bir de öğretmen. Diğerleri kara cahil.Herşeyin başı eğitim,eğitim,eğitim..Belediye reisi ve kaymakamla konuştum oraya daha detaylı ve donanımlı gideceğiz. Bu hasta aile kabul ederse psikiatrik tedavilerini üstlenmeye söz verdim. Vezirköprü belediyesi geçici bir barınak yapmış .bakanlığa  yazmış  ödenek istemiş. kısırlaştırma ve aşılamaya başlamış. Kısırlaştırılan köpek de gördüm . Kısırlaştırdıklarını küpeleyecekler.
Şimdiye kadar yapılan gelmiş ,geçmiş tüm hataları telafi edecekler. Her türlü sözü ve vaadi verdiler. Ben "dün,dün dür" Bıgün ise çok, çok önemli arkaya bakmadan daima ileriye..Maksat üzüm yemek ise bağcıyı dövmeden ve ileride rekoltesi daha yüksek üzüm yeme istiyorsak sabırla ve sükunetle yol almak . Yıkıcı değil ,yapıcı olmak..resimleri  iletip daha detaylı  ,daha akıcı ve sürükleyici uzun bir yazı dah yazacağım. Gerçekten çok yorgunum köy yolu çok bozuktu.Terörist korkumuz vardı. Gece 8.30 da dönebildim o saatden sonra katılmam  gereken bir yemeğe gittim.  Çok önemli detayları bilahare yazacağım..sevgilerimle

cross