1991'den Bugüne

HAYTAP ve İSHAYKODER İskenderun Bel. Başkanı Dr Yusuf H. Civelek'i ziyareti

Teşekkürler Sevgili Başkanımız Dr. Yusuf Hamit Civelek..

İskenderun'da bulunan belediye sahipsiz hayvan bakım evi açılışında "kurdeleyi de kesenlerden" birisi olduğum için oraya hep özel bir ilgim olmuştur. İskenderun'da bir grup şahane insan tarafından kurulan "İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği- İSHAYKODER" ise bizi sevince boğdu, umutla dolduk. 
Gerek dışarda ki hayvanlar ve gerekse bakım evine ilişkin bazı isteklerimizi iletmek üzere, İskenderun'un STK larla iletişime önem veren, halkının bağrından hiç kopmayan duyarlı Belediye Başkanı Dr. Yusuf Hamit Civelek'i ziyaret ettik. 
İSHAYKODER Başkanı Fato Özdemir, Başkan Yardımcısı Süheyla İspir, Sekreteri Aytül Sümer ve üyeler Çiğdem Nurlu, Figen Durur ve Mine İlter ile bakımevine ilişkin taleplerimizi başkanımıza ilettik. 
Başkanımız "ağzı dili olmayan hayvanlar için çırpınan bizim gibi gönüllülerin kutsal bir iş yaptığımızı, kendisinin ve tüm yöneticilerin görevlerinin bizleri desteklemek olduğunu" ifade ederek tüm taleplerimizin yerine getirileceği sözünü verdi. 
Başkanımızın "toplumun sevgiye ihtiyacı var, hayvanlara olan merhamet ise bu sevgiyi besleyen önemli bir unsur, biz bunun gereğini siz gönüllülerle birlikte yapmaktayız ve yapacağız" diyerek yüreklerimizi ısıttı. 
Ayrıca, zaman zaman bazı merhametsiz insanların kedileri zehirleyerek öldürdüklerini başkanımıza anlatarak bir "Kedi Kısırlaştırma Merkezi" yapılarak, üremelerinin kontrol altına alınmasını da talep ettik. 
İnsan hayvan ayırmadan ihtiyacı olan tüm yaratılmışlara, görevinin ötesinde insanlık ve erdem boyutunda hizmet eden başkanımızın yanından sevgi, umut ve heyecanla ayrıldık.
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP
Ziyaretimizin İskenderun Belediyesi web sitesinde ki HABERİ:

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU BAŞKAN YARDIMCISI BELEDİYE BAŞKANI DR.YUSUF H.CİVELEK’İ ZİYARET ETTİ

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarete, İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Fato Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Ziyarette, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e çiçek veren İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Fato Özdemir, derneğin tişörtünü hediye etti.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, hayvanların sevilmesi ve merhamet duygusunun arttırılması amacıyla çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Belediyesi Hayvan Rehabilite ve Tedavi Merkezi’nde yapılan çalışmaların yanı sıra sahilde çeşitli noktalarda kedi ve köpeklerin sıcak havada su ihtiyacının karşılanması amacıyla, içmesuyu havuzları da oluşturulduğunu anımsattı.

cross