1991'den Bugüne

HAYTAP YARDIMCISI NESRİN ÇITIRIK VE EKİBİ İBB VETERİNERLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ MUHAMMET ÇOŞKUN İLE GÖRÜŞTÜ

HAYTAP YARDIMCISI NESRİN ÇITIRIK VE EKİBİ İBB VETERİNERLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ MUHAMMET ÇOŞKUN İLE GÖRÜŞTÜ

09 Mayıs 2013

İBB veteriner işleri müdürlüğüne yeni atanan veteriner hekim Muhammet ÇOŞKUN’u HAYTAP temsilcilerimiz Serkan BÖNCÜ, Suzan DEMİRHAN, Kazım ÇAĞIN ve Kübra AKTÜRK ile birlikte ziyaret ettik.

Ziyaterimize Kağıthane belediyesinde görevli dostlarımız da katıldı.

Sayın müdürün sorunları ve çözümleri gönüllüler, Stk’lar ve ilgili kurumlarla iletişim ve karşılıklı bilgilendirmelerle çözme konusunda duruşu olan bir yönetici olduğunu görerek mutlu olduk. Kendisinden,

1. İlçe belediyelerinin başka ilçe sınırları içine ve ormanlara hayvan atmaması konusunda müdahil olmasını,

2. Kırıklı ve ağır yaralı vakaların hizmet alımı ile dışarıda tedavisinin yapılmasını,

3. Fatih hastanesinin düzenli olarak haftanın her günü kedilerin kısırlaştırması ve bakımının yapılmasının sağlamasını,

4. Engelli mağdur ve sakat hayvanlar için doğal bahçeli sürekli yaşam alanları oluşturulmasını talep ettik. Muhammet bey ağır yaralı ve kırıklı vakaları İBB olarak Avcılar veteriner fakültesine yollamaya başladıklarını, İlçelerdeki bu tür vakaların da Tuzla ve Hastal bakımevleri ile görüşülerek Avcılar veteriner fakültesine gönderilmesi uygulamasının başladığını ifade etti. Ormanlara hayvan atma sorunu çözülene kadar mevcut hayvanların beslenmesini, ayrıca sahipsiz hayvanlara bakan gönüllülere belediyenin kendi beslenme odakları kuruluncaya kadar mama desteği verilmesinide talep ettik.

Muhammet bey ağır yaralı ve kırıklı vakaları İBB olarak avcılar veteriner fakültesine yollamaya başladıklarını, İlçelerdeki bu tür vakaların da Tuzla ve Hastal bakımevleri ile görüşülerek Avcılar veteriner fakültesine gönderilmesi uygulamasının başladığını ifade etti. Ormanlara hayvan atma sorunu çözülene kadar mevcut hayvanların beslenmesini, ayrıca sahipsiz hayvanlara bakan gönüllülere belediyenin kendi beslenme odakları kuruluncaya kadar mama desteği verilmesinide talep ettik.

Aynı zamanda Kağıthane İlçesindeki sahipsiz hayvanlara yönelik uygulamalar için sayın genel müdürden destek istedik. Bundan böyle ilçelerde dahil olmak üzere istanbul'da kırıklı ve ağır yaralı vakaların Hastal ve Tuzla bakımevlerine başvurularak İBB tarafından Avcılar veteriner fakültesine gönderilmesi uygulamasının başladığını gönüllülere duyurmak isteriz. Uygulamada aksaklıklar olursa bunu sayın İBB müdürüne bildirmenizi rica ederiz. Özellikle kırıklı vaka uygulaması için Sn veteriner müdürüne teşekkür ederek yanından ayrıldık.

Sevgi ve Selamlarımla

Nesrin ÇITIRIK


cross