1991'den Bugüne

HAYTAP’tan Altındağ’a ziyaret

Hayvan Hakları Federasyonu’na (HAYTAP) üye bir grup gönüllü geçtiğimiz günlerde Altındağ Belediyesi Veteriner Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Funda Becek ve Veteriner İşleri Müdürü Dr. Ercan Kurnaz’la görüştü. Altındağ Barınak Sorumlusu Duygu Balıkçıoğlu ve Sibel Çakır’ın da aralarında bulunduğu grup görüşmede Altındağ Belediyesi’ne ait hayvan rehabilitasyon ve bakım merkezinin fiziki şartlarına ilişkin değerlendirmelerde ve isteklerde bulundu.

Mevcut barınağın, şu anda hizmet veren barınaklar arasında en iyilerden biri olduğunu ancak yine de bazı fiziksel koşulların kış şartlarına göre yeniden ayarlanması gerektiğini kaydeden HAYTAP Altındağ Barınak Sorumlusu Duygu Balıkçıoğlu, “Barınağın üstünün güneşi geçiren ancak kar ve yağmura karşı dayanıklı özel bir maddeyle kapatılması gerekiyor. Yine yavruların daha sıcak bir ortamda olmaları için özel bir düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.

Barınağın inşasında hayvan hakları dernekleriyle görüşüldüğünü ve barınağın onların önerileri doğrultusunda inşa edildiğini kaydeden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Funda Becek ise, “Biz barınağı sizlerden gelen bilgi ve öneriler doğrultusunda inşa ettik. İnşaatın devam ettiği yaz döneminde bu tür bir çatı kaplaması düşünülmemişti. Bu, belediyemiz tarafından yapılan ilk barınak, haliyle sizlerle bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmayı uygun gördük ve barınağı sizin fikirleriniz doğrultusunda inşa ettik. Ancak çatı kaplaması mevsim koşullarının gerektirdiği ve dört mevsime uygun biçimde yenilenebilir” diye konuştu.

Görüşmede ayrıca barınağa getirilen hayvanların koruyucu aşı ve tedavilerinin ivedilikle yapılmasına ilişkin isteklerini de dile getiren HAYTAP Temsilcileri Altındağ Barınağı’nı yakından takip ettiklerini ve çalışmalardan memnun olduklarını belirttiler. HAYTAP Ankara Temsilciliği olarak başkentteki diğer barınakları da incelediklerini kaydeden Sibel Çakır “Altındağ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne  gösterdikleri çaba için teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaret

Ziyaret

Ziyaret

Ziyaret

cross