1991'den Bugüne

HERKES KATILSIN: 3 KURUMA YAZI: Ana Yazı:Belediyeye Başkanlığına:İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ olmasın!

Sevgili Arkadaşlar,
Her bayram her yerden BARINAKTA GÜNLERCE AÇ VE SUSUZ bırakılan hayvanlara ilişkin feryatlar geliyor.
Barınakların %99 unda bayram süresince hayvanlar AÇ ve SUSUZLAR.

Bu nedenle İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLMASIN sloganı ilgili tüm kurumlara gönderilecek örnek yazılar hazırladık. BELEDİYELERE, Orman Su İşlerine ve Valiliklere  olan örnek yazılar ekte. Lütfen hem bulunduğunuz yerde hem de gönderebildiğiniz bu üç kuruma bu ERKEN UYARI yazısını yollayın, cevaplarını gerekirse gidip görüşerek takip edin. Diğer kurumlara olan yazıları da ayrıca paylaşacağız. Bayramda bakım evlerinden gelecek AÇLIK haberleri olmaması için lütfen yazıları mutlaka ilgili kurumuna yollayın. Bu konuda ki tüm yazılar için şu linki tıklayın:

http://www.dohayko.org/haytap-kampanya.html

ÖRNEK YAZI HAZIRLADIĞIMIZ KURUMLAR:

1-Belediyelere,

2-Orman Su İşleri Müdürlüklerine,

3-Valiliklere,

4-Orman Su İşleri Bakanlığına,

5-Basın kuruluşlarına .

 

Selam ve sevgilerimle

Nesrin ÇITIRIK

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

_____________________________________________

Konu: Bayram tatilinde bakım merkezinde görevli personel ve yemek durumuna ilişkin bilgi talebimiz...

 

Belediye Başkanlığına,

Her yıl bayram tatillerinde barınaklarda görevli olmaması ve çoğu kez de YEMEK BULUNMAMASI nedeni ile, sahipsiz hayvan bakım merkezlerinde ki hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Yani "INSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN  FELAKETİ" olmaktadır.

Bu şekilde kutsal bir ayın sonunda gelen bayramda, bu insanlık ve islam dışı felaketin belediyeniz bakım merkezinde de olmaması için, "8 -12 Ağustos tarihleri arasına denk gelen arefe ve pazar günü de dahil RAMAZAN BAYRAMINDA", belediyenize ait sahipsiz hayvanların kaldığı bakım merkezinizde alınacak tedbirlere ilişkin aşağıdaki sorularımıza TEK TEK bilgi ve cevap verilmesini talep ediyoruz:

 

1. Arefe günü ile birlikte bu bayramda bakım merkezinde  kaç görevli çalışacaktır? Hangi saatler arasında orada bulunacaklardır?

2. Dışarda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekiminiz tarafından ve nasıl yapılacaktır ve barınaktaki hastalık-yaralanma olayları için hangi veteriner görevlendirilecektir ve bu veteriner hekime nasıl ulaşılacaktır?

3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Barınakta yeterli yemek bulunacak midir?

4. Basın kuruluşlarını bayramda barınakları ziyarete davet edeceğiz. Basın mensuplarına hangi yetkili bilgi verecektir?

5. Vatandaşı, aileleri çocukları  ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezinizi ziyarete davet edeceğiz. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur?Yukardaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı  yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Isim, soyisim, TC kimlik, Adres...

 

Dagitim: BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığına, Diyanet Isleri Baskanligina, Valiliğe, Orman Su İşleri Müdürlüğüne, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları grup ve platformlarına, STK lara...

________________________________________________________________

 

2. Yazı: Orman Su Müdürlüğüne: İnsanlarin bayramı "HAYVANLARIN FELAKETİ" olmasın!..

 

Konu: Bayram tatilinde belediye bakım merkezlerinin hayvan hakları denetim elemanlarınca denetlenmesi, bayram öncesi ilgili kurumlarla toplantı yapılması hk.

Orman Su İşleri Müdürlüğüne,

Her yıl bayram tatillerinde görevli bulunmaması, görevli olsa da yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile, sahipsiz hayvan bakim merkezlerinde ki hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Yani "Insanların Bayramı HAYVANLARIN  FELAKETIİ" olmaktadır.

Bu bağlamda, bayramdan 10 gün önce ilinizde ki tüm büyük şehir ve ilçe belediyeleri yetkilileri ve veteriner işleri müdürleri ile"Bayram süresince bakım evlerinde ki hizmetin kesintisiz her gün normal mesai saatleri içinde devam ettirilmesine ve dışarıda ki yaralı acil hasta hayvanlara hangi veteriner hekim tarafından nerede müdahale edileceğine  ilişkin TOPLANTI  yapılmasını"ve bu toplantıda aşağıda belirttiğimiz hususların görüşülerek kamuoyuna ve tarafımıza bilgi verilmesini talep ediyoruz.

Bu toplantıda görüşülen hususlar çerçevesinde, bayram süresince gerek bakım merkezinde ve gerekse dışarda ki yaralı hasta hayvanlara ilişkin uygulamanın müdürlüğünüz Hayvan Hakları Denetim Elemanlarınca  DENETLENMESiNi talep ediyoruz.

Toplantıda görüşülmesi ve belediyelerce somut neticelere bağlanması gereken hususlar:

1. Arefe günü  ile birlikte 5 gün sürecek olan bu bayramda bakim merkezinde  kaç  görevli çalışacaktır? Hangi saatler arasında orada bulunacaklardır?

2. Dışarda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekimi tarafından ve nasıl yapılacaktır ve barınaktaki hastalık-yaralanma olayları için hangi veteriner görevlendirilecektir ve bu veteriner hekime nasıl ulaşılacaktır?

3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Barınakta yeterli yemek bulunacak midir?

4. Basın kuruluşlarını bayramda barınaklar ziyaret edeceklerdir. Basın mensuplarına hangi yetkili bilgi verecektir?

5. Vatandaşı, aileleri çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyarete davet edilecektir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur?

Yukarıdaki hususlarda aksamalar olduğu takdirde Orman Su İşleri Müdürlüğünüzün hangi "nöbetçi görevli veya yetkilisine baş vuracağımızın" 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

İsim ve tc kimlik...

Dagıtım: BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığına, Valilik makamına, Belediye Başkanlığına, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları grup ve platformlarına, STK lara...

_____________________________________________________________

 

3. Yazı: VALİLİĞE : İnsanların bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ olmasın !

 

Konu: Bayram tatilinde bakım merkezinde görevli personel ve yemek durumuna ilişkin bilgi talebimiz...

 

Valilik Yüksek Makamına,

 

Her yıl bayram tatillerinde barınaklarda görevli bulunmaması, görevli bulundurulsa da yerler kirlenmesin diye  yemek ve su vermemesi nedeni ilesahipsiz hayvan bakim merkezlerinde ki hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Yani "Insanlarin Bayrami HAYVANLARIN  FELAKETI" olmaktadır.

Bu şekilde kutsal bir ayın sonunda gelen bayramda, bu insanlık ve islam dışı felaketin belediye bakım merkezinde de olmaması için, Valiliğiniz bünyesinde ilgili tüm kurumlarla toplantı yapılarak alınacak tedbirlerin belirlenmesini, belediyelerin yazılı olarak ikaz edilmesini, Orman Su İşleri Müdürlüklerince ve kaymakamlıklarca görevlendirilecek "Hayvan Hakları Denetim Elemanlarınca" bayram boyunca bakım evlerinde denetim yapılmasını talep ediyoruz.

Bu bağlamda,
valiliğinizce yapılacak toplantıda belirlenecek olan belediyenin çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:

1. Arefe günü ile birlikte 5 gün sürecek olan bu bayramda bakim merkezinde  kaç  görevli çalışacaktır? Hangi saatler arasında orada bulunacaklardır?

2. Dışarda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekiminiz tarafından ve nasıl yapılacaktır ve barınaktaki hastalık-yaralanma olayları için hangi veteriner görevlendirilecektir ve bu veteriner hekime nasıl ulaşılacaktır?

3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Barınakta yeterli yemek bulunacak midir?

4. Basın kuruluşlarını bayramda barınakları ziyaret edecektir. Basın mensuplarına hangi yetkili bilgi         verecektir?

5. Vatandaş, aileleri çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakim merkezini ziyarete davet edilecektir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur?

 

Bu hususların  Orman Su İşleri Müdürlüklerince ve Kaymakamlıklarca görevlendirilecek hayvan hakları denetim elemanlarınca bayramda denetlenmesini, yukardaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.Isim, soyisim, TC kimlik, Adres...

 

Dagitim: Orman Su İşleri Bakanlığına, Diyanet İşleri Başkanlığına, Belediye Başkanlığına, Orman Su İşleri Müdürlüğüne, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları  grup ve platformlarına, STK lara...

cross