1991'den Bugüne

KAĞITHANE: Belediye Bakımevi Hücreleri yıkılıyor, yeni yerler ve bahçeli bölmeler yapılacak...

Arkadaşlar,

Yıllardır kanayan yara olan Kağıthane Belediye Bakımevi hücreleri yıkılıyor, yerine yeni bölmeler ve dışarda da bahçeli bölmeler yapılıyor.

Olumlu gelişmeler olduğu için, zaten her şey fotoğraflarda görüldüğü için, durumun vehametini uzun uzun yazmıyorum. Kısaca gelişmeleri paylaşiyorum:

Kağıthane Hayvan Hakları gurubu sözcüsü,Meral Taşdelen ve Esra İce ile birlikte Kağıthane belediyesine gittik.

 

Veteriner müdürü Yusuf bey ile birlikte yapılacak olan yeni R.M yi yıkılacak olan bölmeleri ve genişleyecek alanı tekrar değerlendirdik.

Öneri ve taleplerimizi ilettik. Daha sonra arkadaşlarımızla beraber Belediye Başkan yardımcısı Sayın Mustafa Oğuz Toptekin i ziyaret ettik.

Sayın Mustafa Oğuz Toptekin çok kısa zamanda okul çocuklarınında ziyaret edeceği, yaşamsal, insani ve vicdani koşulları taşıyan bir R.M nin en kısa zamanda yapılacağını ifade etti.

Hayvanları korumanın görev olmanın ötesinde bir insanlık borcu olduğunu söyledi.

Ulusal çaptaki çalışmalarımızı takdirle izlediğini özellikle belirtti.

Gönüllülerin varlığına önem verdiğini, gönüllülerden gelen taleplerimize açık olduğunu söyledi.

Ayrıca, Meral Taşdelen ve Esra İce ye teşekkürlerini iletti.

Kağıthane belediyesinde çalışan, hayvanlar konusunda duyarlı olan, gönüllülerle tanıştık, ayrıca topluma yönelik, afişler, broşürler, billboardlar yapılması talebinde bulunduk.

Yıllardır uğraşıp cabaladığımız Kağıthanede bu kez gerçekten hayvan hakları konusunda önemli mesafeler alınacağına inanıyoruz.

Nesrin Çıtırık

HAYTAP Başkan Yardımcısı

 

cross