1991'den Bugüne

ŞİLE: Ist. Valiliğin:Yüzlerce köpeğin yok edildigi Şile'de,Kaymakam,Belediye Başkanı ve Veteriner hk

Kimden: NESRIN CITIRIK <[email protected]>
Tarih: 29 Ocak 2013 18:09
Konu: Istanbul Valiligine:Yüzlerce köpeğin yok edildigi Şile'de,Kaymakam,Belediye Başkanı ve Veteriner hk soruşturma talebimiz
Kime: "İST.VAL-İletişim" <[email protected]>, [email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected], .....................................


Konu: Sile'de "toplanan ve yok edilen" hayvanlar icin Kaymakam, Belediye Baskani ve Belediye veterineri hk gorev ihmalinden sorusturma acilmasi, katliamlarin durmasinin saglanmasi

Istanbul Valiligi Yuksek Makamina,
İstanbul'un Şile ilcesinde yasal zorunluğa rağmen belediye, kısırlaştırma ve bakım merkezi oluşturmamış ve sürekli olarak sokaklada ki hayvanları toplayıp yok etmektedir. Son bir ay içinde, bir kısmı da gonulluler tarafından kısırlaştırılmış olan 150 ye yakın köpek toplanmış, sadece 20 tanesi IBB merkezine götürülmüş ve kalan hayvanlar meçhule gönderilmiştir.
Belediyenin kisirlastirma merkezi oluşturmayarak görev ihmalinde bulunup,
Hayvanları Koruma Kanunu açıkça ihlal etmesinin bedelini, hayvanlar "yok edilerek" ödemektedirler.
Bu bağlamda acilen taleplerimiz:
1. Yasaya aykırı olarak köpeklerin toplanıp yok edilmesine seyirci kalan, işlem yapmayan, kaymakamlık denetim elemanlarını çalıştırmayan "İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü" hakkında görev ihmalden soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
2. Bakım merkezi kurmak yerine toplatilip çoğunun yok edilmesine sebep olan Şile Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu hakkında görev ihmalden soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Yasaya aykırı olarak veteriner hekim gözetimi olmadan köpekleri toplatan, yüzlercesinin yok olmasına sebep olanBelediye Veteriner Hekimi hakkında soruşturma açılmasını ve bu süreçte hayvanların selameti için "hayvanlarla ilgili hizmetlerden"alınmasını talep ediyoruz.
4. IBB nin zaten mevcut hayvanlarına dahi iyi hizmet veremeyen ve tamamen
dolu olan rehabilitasyon merkezlerine Şile'den köpek alınmasının engellenmesini, yetkililerin uyarılmasını talep ediyoruz.
5. Son bir yıl içinde kaç adet köpek toplandığının ve bunların nereye bırakıldığının soruşturulması, toplanan köpeklerin akıbetlerinin araştırılmasını talep ediyoruz.
6. Şile'de acilen bakım ve kısırlaştırma merkezinin kurulmasını, gönüllülerle
yasa gereği olarak iletişim içinde olunmasını, kısırlaştırılmış köpeklerin alındıkları yere
bırakılmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini
emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.
Nesri Çıtırık
HAYTAP Başkan Yardımcı
Dağıtım: BIMER, Başbakanlık, TBMM Çevre Komisyonu. Orman Su İşleri Bakanlığı, IBB, Istanbul Orman Su Isleri Mudurlugu, Jandarma Komutanligi, Emniyet Mudurlugu,  Şile Kaymakam ve Belediye başkanı, basın kurulusları
Tc kimlik...13230091212

 

cross