1991'den Bugüne

İzmir Büyükşehir Belediyesi "SEYREK PİTBULL CEHENNEMİ" halinde, lütfen tepki gösterelim

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 
‘’SEYREK PİTBULLARA İŞKENCE MERKEZİ’’

Haytap imdat turu yolunda İzmir Büyükşehir Belediyesinin  Seyrekde bulunan 80 pitbull’un bulundugu ‘’Seyrek Pitbull İşkence Merkezi’’ni Ziyaret ettik. Pitbullar metrekarelik baton odaya hapsedilmiş, hepsi kapatılmaktan dolayı bulundukları yerde deli gibi dönüp zıplıyorlar. Ayrıca bu bölmelerin açıldığı küçük bahçelere olan çıkış kapatılmış. Hayvanların küçük bahçelere çıkışı bile engellenmiş.
Ayrıca Ortada bulunan, sokak hayvanlarının konduğu bölmelerde hiçbir gölgelik yok. Hayvanlar tamamen güneş altında kavruluyorlar.
İzmirdeki dernek ve gönüllülerin yıllardır bu ‘’ölüm hücreli merkez’’ için verdikleri mücadele ve ugraşlara rağmen Belediye burada hiçbir iyileştirme yapmamıştır.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU’nu ve İzmirli vicdan sahibi insanları bu işkence merkezine ziyarete davet ediyoruz.

Acilen bu merkezde yapılması gerekenler ;

1- Pitbull bölmelerinin açıldığı küçük bahçelerin üzerinin parmaklıkla kapatılıp (hayvanların zıplayarak kaçmasını önlemek için) yarıya kadar gölgelik yapılıp bu esir hayvanların en azından iki üç metre karede hava almasının sağlanması,
2-Ortada bulunan, normal köpeklerin bulunduğu bölmelerin üzerinin 3 metre eninde gölgelikle kapanması,
3- Acilen 1 veteriner hekim ve 2 veteriner teknikeri ile 2 bakıcının burada görevlendirilmesi 
4- Bahçeli bölmelerin arasına yerden 1 metre yükseliğinde ikinci bir tel kafes takviye edilmesi

İzmir gibi Uygarlığın ve zenginliğin beşiği olan bir şehirde hayvanlara bu şekilde zulüm edilmesi, işkence edilmesi, kendi iradeleri dışında bu dünyaya gelmekten başka suçu olmayan bu talihsiz hayvanlara ömür boyu metrelik hücre hapsi reva görülmesi tek kelime ile hem belediye başkanı Aziz KOCAOĞLU hemde temsil ettiği Doga ve Çevreye deger vermesi gereken Sosyal Demorat görüş ve CHP için bir ayıp ve utanç kaynağı olmanın yanında İnsanlık suçudur.

NESRİN ÇITIRIK
cross