1991'den Bugüne

Kağıthane belediyesi HÜCRE KAFESLİ ölüm kampı barınağını ziyaret eden Nesrin ÇITIRIK'ın telefonla iletisidir;

Kağıthane belediyesinin hayvanların KAFESLERE hapsedildiği, yazın havasızlıktan kışın da buzlu zemine yapışmaktan zulüm altında yaşadığı HÜCRE barınağını ziyaret eden Haytap Başkan Yardımcısı Nesrin ÇITIRIK'ın telefonla iletisidir;

''Kağıthane belediyesine daha önce yaptığım ziyaretlerde resimlerde görüldüğü gibi ameliyat sonrası hasta hayvanların konduğu beton hücrelerin acilen yıktırılması, yerine hijyene ve hayvanların doğasına uygun yeni yerlerin yapılması konusunda  talebimiz olmuştu.
Belediyedeki bürokratik işlemler ve veteriner müdürünün işi engellemeye çalışması, zamana yayarak unuttarmaya çalışması, hayvanların o hücrelerde esir edilmesinin devamını sağlamaya çalışması nedeni ile geciken tadilatı sormak üzere Kağıthane Belediyesini ziyaret ettik.
Fen işleri ve Belediye yetkilileri ile görüştük.

Dosyanın 1 hafta önce imzadan çıktığını, bu ay içerisinde yıkım ve inşaata kesin olarak başlanacağını öğrendik. Ayrıca, herkes bilsin ki, bu veteriner müdürüne rağmen BELEDİYE başkanının biz gönüllülere kulak vermesi, vicdanının sesini dinlemesi nedeni ile bu ölüm hücrelerini yıktıracak. Belediye Başkanı ile ayrıca görüşerek sürecin daha da hızlandırılmasını talep edeceğiz. Umarım Kağıthane’de beton hücrelerde zulme uğrayan hayvanlar da kurtulurlar.

Sayın başkana ve yardımcısına, "bu veterinerin o hücrelere gönüllüleri almadığını, gönüllülere her türlü yasağın konduğunu, tehdit ve hakaretlere varan baskı olduğunu, buna rağmen gönüllülerin orada hücrelerde esir edilen hayvanları kaderlerine terk etmemekte kararlı olduğunu, rezaleti gönüllüye yasak koyarak saklamaya çalıştığını, tedavinin yapılmadığını, takipçi gönüllüsü olmayan hasta hayvanların YOK EDİLDİĞİNİ" detaylı olarak anlattık. Hayvanları zulme ve hücrelere mahkum eden ve bu zulmü devam ettirmek için her türlü çalışmayı baltalayan bu ekip umarız oradan uzaklaştırılır.
Biz de sonuna kadar takip edeceğiz, ne hücrelerde ölüme mahkum hayvanları ve ne de veteriner zulmü altındaki gönüllüleri kaderlerine terk etmeyeceğiz.

Sevgi ve saygılarımla 
Nesrin ÇITIRIK

cross