1991'den Bugüne

Kamci sesleri, Ateşten atlayan ASLANLAR, alkislayan COCUKLAR, buyukler...

HAYVAN GOSTERISI YAPAN SIRKLERE HAYIR !!!!!
 
Basinin, Kamuoyunun ve yetkililerin bilgisine,

"Bir SIRK  izlediginizde goremeyeceginiz tek sey, dogalarindan kopartilmis ve omur boyu hapsedilmis zavalli hayvanlarin yillardir cektigi aci ve izdiraplardir.

Cocuklarimiz bu gercekleri bilmeden, kirbac korkusu ile ALEV CEMBERINDEN atlayan hayvanlari izliyor, guluyor ve cilginca alkisliyarak baska canlilarin izdirabindan zevk almayi ogreniyor"

         Sirklerde sadece gosterileri degil, bu hayvanlarin konduklari kucuk kafesleri, kizgin beton ustundeki agzi bantli timsahlari, cam kutu icindeki dev yilanlari GORDUGUMUZDE uygarlik sinavini veren ahlaki ve insani boyutlari gelismis bir toplum olacagiz.

         UNUTMAYIN, Insanoglu hayvanlara reva gordugu bu iskenceye devam ettigi surece mutluluk ve huzur bulamayacaktir!!

         Cevre ve Orman Bakanligini, Tarim Bakanligini, Valilikleri  yasayi acikca ihlal ederek  hayvan gosterisi yapan sirklere YASAK getirmeye davet ediyoruz, goreve davet ediyoruz.

Nesrin Citirik
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu uyesi DOHAYKO Genel Sekreteri
TC kimlik.. 132 300 91 212
iletisim. 0 532 223 36 83

             5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanunu diyor ki: 
             MADDE 1. - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.  
                MADDE  4.
                f) Yabani hayvanların yaşama ortamlarından koparılmaması, doğada serbestçe yaşayan bir hayvanın yakalanıp özgürlükten yoksun bırakılmaması esastır.
               h) Hayvanların türüne özgü şartlarda bakılması, beslenmesi, barındırılma ve taşınması esastır.

Sirk Kampanyası Broşürleri
 
{gallery}kampanya/sirk{/gallery}
cross