1991'den Bugüne

Kayseri Valiligine:Yok edilen 2500 kopek icin Kocasinan ve Buyuksehir belediyeleri hk sorusturma talebi

Konu: Kayseri Kocasinan Belediyesinin Buyuksehir bakimevine teslim ettigi ve yok olan 2500 kopek icin sorusturma talebimiz.

Kayseri Valiligi Yuksek Makamina,
1. Kayseri Buyuksehir Belediyesi'nin dagin tepesinde ki kar ve buz altinda ki bakimevinin kosullarini, donarak olen kopkeklerin kurtarilmasini Sayın Cumhurbaskanimizin esi hanimefendiye sikayet etmistik. Buz ustunde ki hayvanlarin durumunu iceren fotograflar ektedir.
2. Bu bakimevine 2012 yili icinde toplam 825 hayvana hizmet verildigi, 500 tanesinin sahiplendirildigi ve su anda bakimevinde 325 kopek oldugu Belediye Veteriner Isleri Muduru Levent Taflioglunun asagida ki cevabi yazisinda acikca vardir.
3. Oysa Kocasinan Belediye Baskani 2012 yilinda bu bakimevine 2500 kopek teslim ettigini ifade etmektedir. (http://www.kocasinan.bel.tr/index.php/haberler)
Bu baglamda ya bu 2500 kopegi Kocasinan belediyesi oldurmustur, ya da bu 2500 kopek gercekten  Kayseri buyuksehir bakimevine gelmis ve buyuksehir tarafindan öldürülmustur.
Bir mufettis gorevlendirilerek bu 2500 kopegin akibetinin arastirilmasi, her iki belediye icin sorusturma acilmasi, bu 2500 kopek eger buyuksehire kayitli teslim edilmis ve yok edilmisse kopek basina hesaplanarak buyuksehire idari para cezasi kesilmesini, eger teslim edilmemisse baskanin resmi web sitesinde bulunan yazisinin ihbar kabul edilerek Kocasinan belediyesine kopek basina para cezasi kesilmesini, sorumlu yetkililer icin ayrica gorevi kotuye kullanmaktan ve yasayi ihlal etmekten suc duyurusunda bulunulmasini talep ediyoruz.
Bu yazimiz da Sayin Cumhurbaskanimizin Esleri Hanimefendiye, Kayseri de ki tum ozel ve resmi kurumlara, ilgili bakanliklara ve basin kuruluslarina iletilecektir. Bu Kayseri de hayvanlara uygulanan vebale ve zulme seyirci kalmayacak vicdan ve merhamet sahibi insanlara ulasilacaktir.
Muracaatimiza iliskin tarafimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi belgeli cevaplarin verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.
Nesrin Citirik
TC kimlik..13230091212
Ekler... 1. Kocasinan Bel Bask Bekir Yildiz'in buyuksehir bakimevine 2500 kopek teslim ettiğine dair resmi web sitesinde ki beyanati.
2. Buyuksehir Vet Muduru Levent Talfioglu'nun bakimevinde 825 kopege hizmet verildiğini iceren cevabi aciklamasi
3. Cumhurbaskanligina olan muracaatimiz ve  Buyuksehir Bakimevinde kar ve buz altinda donan hayvanlarin fotograflari

EK...1 Kocasinan Belediyesi web sitesinde baskanin beyanati

 

Kocasinan’dan Sokak Köpeklerine Kış Koruması

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yoğun kış şartları bastırmadan sokak köpeklerini toplayıp Köpek Barınma Evi’ne yerleştirdiklerini söyledi.Yıl boyunca yaklaşık 2 bin 500 sokak köpeğini toplayıp Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Köpek Barınma Evi’ne teslim ettiklerini vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” Yoğun kış şartları başlamadan Veteriner Müdürlüğümüzün 3 farklı ekibi topladığı sokak köpeklerini Molu’da 5 yıldızlı Köpek Barınma Evi’ne teslim ederek Büyükşehir Belediyesiyle birlikte kış öncesi sıcak bir koruma sağlıyoruz” dedi. Başkan Bekir Yıldız, “Ağır kış şartlarında yiyecekler kar ve buz altında kalıyor, ya da donuyor hayvanlar aç kalıyor. Ayrıca sokakta kar altında, aç ve susuz kalmaması, donmaması için sokak köpeklerini topluyoruz. Köpek Barınma Evi’ne girerken önce kayıtları yapılıyor, kulağına kimlik küpesi takılıyor, insanlara zarar vermemesi için çeşitli aşıları yapılıyor. Varsa bir yarası-beresi ya da hastalığı tedavi ediliyor. Yiyecek sıkıntısı çekmeden, soğuktan, kardan zarar görmeden Kış boyunca burada kalıyor. Belediyeler olarak imar, fen işleri, zabıta, park hizmetleri yanında çevremizdeki başka canlıların sağlığıyla ilgilenirken onların toplum sağlığına zarar vermemesi için elimizden geldiğince özen gösteriyoruz” şeklinde bilgiler verdi.

 

Ek 2.. Buyuksehir belediyesi Levent Taflioglu'nun cevabi yazisi
2012/12/25 levent taflıoğlu <[email protected]>

Sn.Nesrin Citirik,

HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi

DOHAYKO Genel Sekreteri

Köpek Barınma Evimiz 2001 yılından beri hizmet vermektedir. Bu yılın Temmuz ayı içinde de Kedi Barınma Evi'mizi faaliyete geçirdik. Bu merkezlerimizde güçten düşmüş ve sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmaktayız.

Büyükşehir Belediyesi Kedi ve Köpek Barınma Evi'nde bulunan hayvanlara kış mevsiminde de en iyi şekilde bakılmaktadır. Kedi ve Köpek Barınma Evi'nde bulunan hayvanların kış aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için özel çaba harcanmaktadır. Her iki merkezimizdeki hayvanların aşılamaları, parazit muayeneleri düzenli olarak yapılmaktadır. Hayvanlara kış şartlarına uygun, protein, karbonhidrat ve enerji yönünden zengin yiyecekler verilmektedir.

Köpek Barınma Evimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet ÖZHASEKİ'nin talimatları doğrultusunda; gerek altyapı gerek ulaşım gerekse de gönüllü hayvanseverlerin daha kolay takip ve yardım etmeleri için şimdi kullanılan alandan daha uygun bir alana aktarılması çalışmalarına başlanılmıştır. Yeni Köpek Bakım Merkezimiz 2013 yılı içerisinde faaliyete geçirilecektir.

2012 yılı içinde Köpek Barınma Evi'nde 825 hayvana hizmet verilmiştir. Bu hayvanlardan 500 tanesi sahiplendirilmiş ve şu anda barınağımızda 325 köpek bulunmaktadır. Yine kedi barınağımızda 170  kediye bakılmış, bu hayvanlardan 70 tanesi sahiplendirilmiştir.

Göstermiş olduğunuz hassasiyet için size ve kuruluşunuza teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

k 3.. Bizim barinak icin muracaatimiz..

-----Original Message-----
From: NESRIN CITIRIK <[email protected]>
To: [email protected]
Cc: [email protected][email protected],

Date: Fri, 21 Dec 2012 19:51:56 +0200

Subject: Sn Hayrunnisa Gul Hanimefendi bilgilerine:Kayseri Zulum Barinaginda hayvanlara imdat eli talebimiz...

Konu: Kayseri Sahipsiz Hayvan Bakimevinde donarak olen, kuru ekmek icin birbirini parcalayan hayvanlara IMDAT ELI uzatilmasi dilegimiz..                     

Degerli Cumhurbaskanimizin esi,

Sayin Hayrünnisa Gul Hanimefendi,

Cumhurbaskanligi web sitesinde ki anlatimla "Sosyal sorunlarin cozumunde devlet kadar sivil topluma ve bireylere de gorev dustugune inanan, gonulluluk esasiyla yurutulen calismalara buyuk onem verdiginizi" memnuniyetle okuyor ve tum calismalarinizi izliyoruz.

Protokol gorevlerinin otesinde, cocuk, egitim, spor, sanat, sosyal calismalara yonelik pek cok projeyi desteklemeniz de her turlu takdire sayan goruyoruz.

Bu yuksek sosyal sorumluluk yaklasiminiz cercevesinde, Kayseri de yasanan bir "insanlik sucunu" size iletmek istiyoruz.

Dagin tepesine kurulmus olan Kayseri Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakimevinde, asagida ki fotograflarda gorulecegi gibi, kis boyunca anne hayvanlar, gozu acilmamis yavrular, hastalar ve insanlar korkuyor diye oraya hapsedilmis olan köpekler, bir kuru ekmek icin birbirlerini parcalayacak sekilde ve donarak olmeye mahkum ve mecbur edilmektedir.

Kayseri'ye 16 trilyon harcama ile "Hayvanat Bahcesi" yapmayi hedefleyen Kayseri Belediyesi, barinaga hapsettigi bu hayvanlara "bir kuru ekmegi" dahi cok gormektedir.

Degerli Hanimefendi,

Yureginizde tasidiginiz "ana sefkat ve merhametini", bu agzi dili olmayan, caresiz hayvanlara da gostermenizi butun kalbimizle diliyoruz,

Yillarca o dag basinda onbinlerce hayvanin aci icinde can verdigi "Kayseri Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakimevini" bir kez olsun ziyaretiniz veya ilginiz, orada binlerce hayvanin bu kis da donarak olmesini, buzlu sulari yalarken dillerinin buza yapismasini onleyecektir.

Ayrica, en ilkel kosullarda ki bu barinagin yaninda, Kayseri'de ki ilce belediyeleri de bu caresiz zavalli hayvanlari "yok ederek" sahipsiz hayvan sorununu cozmeye calismaktadir.

Kayseri icin bir utanc, bir insanlik sucu olan bu barinakta ki "canlar" icin siz degerli hanimefendiden gelecek bir talep, onlara IMDAT SIMIDI olacaktir.

Kayseri Barinaginin kis hali asagida ki resimlerde gorulmektedir.

Verdigimiz linkte ayrica bizzat ziyaretimizde sahit oldugumuz, hayvanlarin kuru ekmek icin birbirlerini parcaladiklari goruntuler de vardir.

Ilginizi umutla beklerken, bu insanlik sucunu bilgilerinize saygilarimizla arz ederiz.

Nesrin Citirik

HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi

DOHAYKO Genel Sekreteri

Tc kimlik.. 13230091212

Dagitim: Tum ilgili resmi ozel kurumlar, Kayseri'de ki sanayi ve ticari kuruluslar, Universite birimleri,

Basin Kuruluslari, Hayvan Haklari Savunculari

Ekler...1. Kayseri Bakimevinde kuru ekmek icin birbirini parcalayan hayvanlarin goruntuleri.

http://www.dohayko.org/anadolu-turu/2196-kayseri-barinagi.html

2. Kayseri Bakimevinde kisin hayvanlari DONDURARAK olduren kosullarin fotograflari

Kayseri Belediyesi Barinaginda Hayvanlara Zulum,

Bir Insanlik Sucu !!!!  Kayseri daha ne kadar sessiz kalacaksin?

 

KAYSERİ MOLU KÖPEK BARINAĞININ DURUMU;
1- Hayvanların hala daha yiyecek sıkıntısı var. Hayvanlar Zayıf düşmüş...
2- Her Tarafı açık bir alanda molu dağının tepesinde aracın bile zor çıkabileceği bir alanda.
3- O kadar soğuk ki titremeyen bir tane hayvan bile yoktu. Birkaç dakika içerisinde ellerimizi bile hissetmiyorduk...
4- Barınakta içme suyu şebekesi yok kafasına estikçe tanker gelip suluyormuş, suladıktan sonra kısa bir süre içindede

su tasları donuyormuş, hayvanlar susuzluktan karı yalayarak su ihtiyacını gidermeye çalışıyor.
5- Kafesler dar ve birçok hayvan aynı kafeste bir parça yiyecek atsan açlıktan birbirini parçalayacak durumdalar.
6- Hasta olan (zehirli ishal uyuz vs.) köpekle yeni doğum yapmış yavrularla anne aynı kafeste.
7- Özel bir bölme vardı ısrarla girmek istedik. Kapıyı açınca çok ağır bir koku çıktı.. Bu alanda bakımlı köpekler vardı

doktorlar, avukatlar, öğretmenler, memurlar vs. bakamadığı köpekleri buraya bırakıp gitmiş cins köpekler hep iç içe

adeta bırakıldıklarını anlar gibi ağlıyorlardı.Resimlerde görebilirsiniz.
8- Yavru köpekler dondurucu soğukta açık havada bekletiliyor. Büyük köpeklere verilen kısıtlı etten onlar payına

düşeni almaya çalışırken hep yaralanıyor.
9- Çok köpek var ama yeterli kulübe yok birkaç hayvan içeride yatarken  ürkek olanlar kulübeye giremiyor.
10- Kulübelerin kimisinde tahta var kimisi beton zemin üzerinde...
11- Veteriner Hekimi sanırım bilgisiz biri, zehirli ishal olan hayvanı yeni doğum yapmış hayvanların kafesine koyuyor.
12- Köpek Dövüşleri için gözünü para hırsı bürümüş yatacak yeri olmayan insanlar dövüş köpeğini eğitmek amacıyla

burdan istediği gibi köpek alabiliyorlar aldıkları köpekleri de dövüş köpeğinin önüne atıp parçalatıyorlar....
SÖYLE KAYSERİ SESSİZ KALMAYA DEVAM MI EDECEKSİN?

cross