1991'den Bugüne

Köprü Yardımlaşma Derneği Adana Hayvan barınağı personeline Ramazan Yardımı yaptı

DOHAYKO Hayvan Barınağı personeline Ramazan yardımı

Köprü Yardımlaşma Derneği köprü oldu, işadamı Şaban Üçgül Ramazan paketi dağıttı

Adana Büyükşehir Belediyesi-DOHAYKO Hayvan Barınağı’nda çalışan personele, Başkanlığını Bekir Fevzi Yıldırdım’ın üstlendiği Köprü Yardımlaşma Derneği aracılığıyla, İşadamı Şaban Üçgül tarafından Ramazan paketi dağıtıldı. Muhtelif gıda malzemesi içeren paketleri işçilere bizzat dağıtan Şaban Üçgül ve Bekir Fevzi Yıldırım, barınağın Adana için çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirttiler.

Köprü Yardımlaşma Derneği olarak ihtiyaç sahibi, çalışamayacak durumda olan, ya da çalıştığı halde geçimde zorluk çeken insanların hedef kitleleri olduğunu söyleyen Bekir Fevzi Yıldırım, “DOHAYKO ve Belediye çok önömli, fakat toplumun çok fazla fark etmediği bir çalışmayı yerine getiriyor, Bugün hayvan barınağında faaliyet gösteren personele katkı koymak istedik. Şehrimizdeki sokak kedi ve köpeklerinin, hasta, bakıma muhtaç, kötü muameleye maruz kalmış hayvanların iyileştirmesi, kısırlaştırıldıktan sonra bırakılması toplum sağlığı açısından çok önemli. Burada çalışan personel de emeği ile geçinmeye çalışan insanlarımız. Biz zaten her Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı çam sakızı, çoban armağanı destek veriyoruz. Bugünkü destekçimiz, hayırsever iş adamımız Şaban Üçgül. Biz 20 yıldır Köprü Yardımlaşma Derneği olarak ihtiyaç sahipleriyle yardımseverler arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Bugün de DOHAYKO’da köprü olmayı istedik” dedi.

Üçgül İnşaat ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üçgül de, aile olarak bu tür destek ve hayır faaliyetlerinin içinde bulunmaktan manevi olarak büyük haz aldıklarını kaydetti.
Etkinlikte DOHAYKO Genel Başkan Yardımcısı Kubilay Umay ve DOHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez de bulundu. Umay ve Gülmez, personele yapılan destekten dolayı Yıldırım ve Üçgül’e teşekkür etti.

cross