1991'den Bugüne

Kozanlı Vicdan ve Merhamet sahibi vatandaşların Bilgisine

Kozanlı Vicdan ve Merhamet sahibi vatandaşların Bilgisine,

Yıllar önce Kozan Belediyesinin zehirlediği ve can çekişerek ölen köpekler için Kozan'ı vatandaşların bize müracaatı üzerine, Belediye Başkanı ile görüşmüş ve bu insanlık dışı ahlak dışı yok edişin durdurulmasını talep etmiştik.

 

O dönemde belediye öldürmek yerine "kısırlaştırarak" sahipsiz köpek sayısını kontrol etmeyi kabul etmiş, "Kısırlaştırma ve Bakım Merkezi" kurma çalışmaları başlatmıştı.

Fakat ne yazık ki, o merkez sadece hayvanların doldurulup, AÇLIK ve HASTALIKLA gelen ÖLÜMLERE mahkum edildiği bir yer haline geldi.
Yemek yok, Veteriner hekim yok (ara sıra bir kaç dakika uğrar), Kanayan hayvana bastıracak bir pamuk bile yok, tedavi yok, büyük küçük bütün köpekler aynı yere konuyor, büyükler küçükleri hırpalayıp hatta öldürüyor.
Belediye, topladığı hayvanların yarısını YOK EDİYOR, bir kısmını göstermelik olarak bakımevi denen yere açlık ve hastalığa getirip orada yavaş yavaş ölüme teslim ediyor.
Sokaklarda ki sahipsiz hayvan sayısı kısırlaştırma olmadığı için artmaya devam ediyor, belediye de yok etmeye devam ediyor.
Kozan'lı vatandaşlar bilmeli ki belediyeye "Alın bu köpeği buradan" dedikleri zaman o köpeğin ÖLÜM EMRİNİ vermiş oluyorlar.
Orman Su İşleri Müdürlükleri ve resmi kurumlar KOZAN BELEDİYESİ ile başa çıkamadılar.
Biz, hayvan hakları savunucuları, Kozan Belediye Başkanını KOZANLI VİCDANLI VATANDAŞLARA şikayet ediyoruz.
Bu zavallı hayvanların YOK EDİLİŞLERİNE seyirci kalmak veya HAYVAN CİNAYETLERİNE KARŞI ÇIKMAK...
Tercih Kozanlı değerli vatandaşların ve basın kuruluşlarının...
Selam ve saygılarımla
Nesrin Çıtırık
DOHAYKO Genel Sekreteri

 

 

 



OTAĞ TV VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KOZAN BAKIM EVİ FOTOGRAFLARI

cross