1991'den Bugüne

Küçükkuyu'​da R.M Hayalini Gerçeğe Dönüştürme​k

Küçükkuyu RM kurmak bir hayal gibiydi, sözler veriliyor ama zaman akıp gidiyordu.
 

Küçükkuyu Belediye Başkanı Sn Cengiz Balkan' a hep inandım, biliyordum verdiği tüm sözleri tutacaktı.Ve körfezde bir ilke imza  atan başkanımız bir hayali gerçeğe dönüştürüyor.

Yaklaşık 1,5  sene önceKüçükkuyu  Belediye Başkanı Sn Cengiz Balkan Kent Konseyi Hayvan Haklarını Koruma Grubu başkanı olduğumda ilk isteğimi yerine getirdi ve bize 500 m.kare yer verdi, yerleri düzeltirdi, orada bulunan 3 kullanılmayan depoyuda kullanabilirsiniz"  dedi.
Yeşil ışık yandı çok mutlu olduk ama sonra durdu, hiç bir şey yapılmadı, yapılamadı.

İnancımı yitirmeye başlıyordum ki, tekrar bu sefer Küçükkuyu'da kurduğumuz 15 kişilik (KÜÇÜKKUYU HAYVAN HAKLARINI KORUMA GRUBU) olarak başkanımıza gittik ve artık bitmesi için tüm önerilerimizi götürdük, tam destek aldık ve tüm isteklerimiz şimdi kabul gördü.
Bekledik, Sabrettik, Güçlendik ...
Asla vazgeçmedik.

1- Bu hafta Küçükkuyu'da yaşayan 25 esnaf (müteahait, marangoz, demirci, otelci vb ) kişiler, başkan ve ben RM'nin yağılması için maddi destek toplantısı yapacagız.
2- Haftada 3 kez belediye anons sisteminden " 5199 sayılı hayvan hakları koruma yasası gereğimce hayvanları zehirlemek suçtur ve yasaktır. Ümit de sizsiniz, Çarede sizsiniz"
KÜÇÜKKUYU HAYVAN HAKLARINI KORUMA GRUBU  adına duyuru yapılacak .
3-A 3 ebatında zehirlenme, dövüş,eziyete maruz kalan hayvanları korumak için afiş basımı yapılacak, Küçükkuyu Belediyesi tüm esnaf ve işyerlerine astıracak.

4-Yemek odaklarının yapımına başlanacak.

5-sahipli tüm hayvanların kayıt altına alınacak.

6-Mayıs ayına kadar RM'nin bitmesi gerektiğini  ayrıca su, elektirik , personel sözü verdi.

7-Kurulacak RM'nin bakımevi olduğunu ancak yaşlı, hasta, hamile, yavru ve çok saldırgan hayvanların alınması gerektiğinin altını çizdim, tüm proje HAYTAP'ın sitesinde bir bakım evi nasıl olmalı projenin aynısı olması gerektiğini anlattım.

8-Küçükkuyu'da 20 gündür ayrı mahalelerde olmak üzere 5 köpek zehirlendiği için önce müftülük, sonra imamlardan özel vaaz talep ettim.

9- yerel basından BPostayı yaptığımız toplantıya davet ettim.

Sevgili Nesrin Hanım ve Sevgili Esin Hanım '  sonsuz tşkür ediyorum, hep yanımda ışık gibiydiler, inancımı yitirmeye başladığımda yanımda oldular ve güç verdiler ve  başaracagıma inandılar.
Belediye Başkanı Sn Cengiz Balkan  sözünde durdu ve kendisine hayvanlarımız adına şükranlarımı sunuyor ve binlerce teşekkür ediyorum.

VE ŞİMDİ NELER OLUYOR?
1-Anonslarımız başladı.
2-Beslenme odakları için yerleri tespit ettim ve yapımına bu hafta başlanacak.
3-Ekte gördüğünüz afişin basımı bu hafta elimizde tüm esnaf, cami, okul ve muhtarlıklara dağıtımı yapılacak.
4-Toplantıya katılan Mimarımız Tolga Bey HAYTAP bakımevi projesine uygun çizimi yaptı, bu hafta fen işleri çizime göre fiyatlandırma yapacak ve 2. ve son toplantı yapılarak inş KÜÇÜKKUYU RM'yi bitireceğiz.
Ve ilk sponsorumuzdan bugün Küçükkuyu BELEDİYESİNE 3 adet köpek kulubesi geldi.
sevgi ve saygılarımla
Z.GÜLPERİ SONERMAN
AYVACIK-KÜÇÜKKUYU DOHAYKO TEMSİLCİSİ
KÜÇÜKKUYU HAYVAN HAKLARINI KORUMA GRUBU BŞ

 

 

 

 

 

 

cross