1991'den Bugüne

Malkara çöplüğü ve başkan yardımcısı görüşmesi

HAYTAP Malkara Başkan Yardımcısı ziyareti, çöplük ve yeni bakım evi yerinin görülmesi..

Haytap ekibi olarak Malkara temsilcimiz Ülkü IŞIK, Yeniçiftlik temsilcimiz Suzan DEMİRHAN ve başkanımız Nesrin ÇITIRIK önderliğinde çöplüğü gezdik. Burada çoğu yavru çok sayıda köpek olduğunu tespit ettik. Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Nermin TUNA'yı ziyaret ettik, veteriner Tuğser TUĞ bey bize katıldı ve kendisine tahsis edilen odasını dolaştık. 
Bakım evi kuruluncaya kadar odanın küçük bir müdahale tedavi odası olması için olan önerimiz kabul edildi. En kısa zamanda ekipman sağlanacak. Malkara sokaklarındaki hayvanların tedavisi veteriner hekim tarafından yapılacak. Daha sonra kendisi de bir hayvan sever olan başkan yardımcımız Nermin TUNA ve veteriner Tuğser TUĞ eşliğinde çöplük ziyaretimizde duygulu anlar yaşadık. 
Gönüllülerimiz tarafından zaten zaman zaman yemek konulan çöplükte, başkan yardımcısı Nermin TUNA, düzenli olarak yemek ve su sağlanması için yanımızda telefon görüşmeleri yaparak talimatlar verdi. Yeni kurulacak bakımevi bitimine kadar destek sağlanacak. 
Sayın Başkan Yardımcısı, yeni bakımevi ziyaretinde geniş bir alana kısırlaştırma merkezi, mağdur ve muhtaç hayvanlar için bölmeler yapılacağını, ayrıca okulların, öğrencilerin, ve vatandaşların ziyaretlerinde hayvanları sevip oturacakları alanlarında yapılacağı bilgisini verdi.
Malkara Temsilciligini ustlenen Ülku Işık'ın takibi, bizim desteğimiz ve Başkan Yardımcısının duyarlı yaklaşımı ile MALKARA da olumlu gelişmeler olacağına inaniyoruz. Malkara sokaklarında çoğu uyuz ve zor durumda olan hayvanların da kaderleri değişecek, inşallah. Veteriner hekim Tuğser beyin de mesleki etik konusunda ki titiz yaklaşımı da bize umut verdi.

 

Kübra Karataş AKTÜRK

Malkaracross