1991'den Bugüne

Malkara Çöplük Cehennemini ziyaret eden Haytap başkan yardımcısı Nesrin ÇITIRIK'ın telefonla iletisidir....

''Türkiye'nin pek çok şehrinde olduğu gibi Malkara belediyesi de ne yazık ki bakım ve kısırlaştırma merkezi açmak yerine hayvanları, yavru, büyük, küçük, demeden çöplüğe atmayı tercih etmekte. Öncelikle belediye başkanından randevu talebinde bulunduk. Fakat ondan önce Malkara çöplüğünü ziyaret ettik.
ÇÖPLÜKLER HAYANLARIN YAVAŞ YAVAŞ  AYAKTA CAN VERDİKLERİ AÇIK MEZARLAR OLARAK BİZ DUYARLI İNSANLARIN VİCDANLARINI SIZLATIYOR.
Belediyelerin çöplüklere kesinlikle hayvan atmamasını istiyoruz. Malkara belediyesinin çöplüğünde hemen hemen yarısı uyuz olmuş çok sayıda hayvan var. Malkara belediye başkanını kısırlaştırma ve bakım merkezi kurmaya, bu çöplük denen cehenneme bu çaresiz hayvanları yollamaktan vazgeçmeye davet ediyoruz.
A
yrıca Malkaranın sokakaları vücutları uyuz içinde olan hayvanlarla dolu. Bir araba iki personel ve bir veteriner teknikeri ile belediyenin bir kampanya başlatarak tüm hayvanlaru uyuza karşı aşılatıp rehabilite etmesi bir Müslümanlık ve insanlık görevidir.S
ayın belediye başkanının bu gariban hayvanları çöplükten ve uyuzdan kurtaracak bir çalışma başlatmasını ahlakên, vicdanen ve yasalar gereği bekliyoruz.

Sevgi ve Selamlarımla
Nesrin ÇITIRIK
''

cross