1991'den Bugüne

Fatih Oguzhan/ Mus/ Sokak kopeklerine evinde yer yaptı, onlara bakıp besliyor, detaylı bilgiler

Sevgili Nesrin Hanım;

Muş ilinden Gönül dostlarına Selam olsun.

Benden baktığım hayvanların ve geçici barınakların (tavuk kümesimin) bahçemin, fotoğraflarını istemiş ve ihtiyaçları sormuştunuz. Ekte bilgilerinize sunulmuştur. Gazete haberlerinin linkleri ve detaylı diğer bilgiler fotoğrafların altındadır.

Ayrıca, kulübe ve mama ihtiyacımız vardır. Biz karşılamaya çalışıyoruz ama bütçemizi zorluyor biraz. Burada yemek olunca başka köpekler de geliyor, tabii ki onları da besliyoruz.
Değerli Dr. Damla Şahin Hanımefendileri ile telefon görüşmemizden sonra, tabi öncelikle kendilerine huzurlarınızda, kendisi kadar değerli zamanını bana ayırdığı için, teşekkür ederim.  Muş ilinde hayvan hakları, hayvanlarımızın daha güzel ortamda olmaları içi yapabileceklerimizi konuştuk, ardından bilgilendirme maili geldi, tabi ki Damla Hanıma bazı öneri ve  ricalarım olmak üzere dönüş yaptım, umarım dilerse sizlerle de paylaşır.
Değerli İbrahim Bey, görüşmelerimde kullanmak üzere afiş ve broşür göndermenizi rica ediyor adres bilgilerimi alta yazıyorum. Aslında tasarım reklam aile işimiz, baba mesleğimiz tabelacılık, şuan iki abim İzmir'de, bir abim Ankara'da dijital baskı merkezleri mevcut, işleri yoğun olduklarında TASARIMLARINI yapıp, internet ortamında gönderip yardım ediyorum.
Sizinle de uygun görürseniz tanışmayı arzu ediyorum.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ve selam ederim.
Sevgi ve Saygılarımla

Fatih OĞUZHAN
Cumhuriyet caddesi, saray mahallesi, 213. sokak no:142 (Sürat Kargo karşısı, Muş giyim Arkası) MUŞ/MERKEZ
GSM: 0543 386 24 83

 

Kimden: fatih oğuzhan <[email protected]>
Tarih: 19 Ocak 2013 13:06

Değerli Nesrin Hanım;
Sizlere hep güzel haber vermek istesem de, Bu sabah uyandığımda köpekleri beslemek için geçici barınağıma girdiğimde 3 yavrunun hareketsiz olduğunu fark ettim, yine kendi çabam ile, derhal taksi çağırıp veteriner kliniğine gidip, veterineri evime getirdim, lakin çok geç idi 3 tanesi soğuktan, ölmüş idi.... bu ölümlerin tekrarlanmaması ve çocuklarımın şahit olmaması için, İki katlı olan evimin Tadilatta olan alt katını geçici olarak barınak yapmayı düşünüyorum,  fakat ısınma sorununu nasıl çözerim onu bilmiyorum... bu kötü haberi size zorda olsa,  vermem gerektiğini düşünüp yazdığımı, GERİYE KALAN KÖPEKLERİN; ISINMA ve YEMEK ihtiyaçları için bana bir çözüm sunmanızı canı gönülden acilen arz ediyorum.

(Şimdiye kadar kasap ve şarküterilerden piliç alıp yedirerek, Bim' den  hazır mantı, makarna alıp eşimin onları pişirip hazırlaması ile köpekleri doyurmaya çalıştık hakikaten bu kadar köpeği doyurmak bütçemi zorlamakta)
Sevgi ve Saygılarımla
Fatih OĞUZHAN
0543 386 24 83

http://www.sonhaberler.com/sokak-kopeklerine-evinin-yaninda-barinak-yapti-214192h.htm

Sokak Köpeklerine Evinin Yanında Barınak Yaptı

MUŞ'ta özel proje danışmanlığı yapan evli 4 çocuk babası 35 yaşındaki Fatih Oğuzhan, evinin yanına yaptırdığı barınakta 12'si yavru olmak üzere 20 sokak köpeğine sahip çıktı. Muş'ta hayvan barınağı olmadığını belirten Oğuzhan, "Yoğun kar yağışı ve soğukların etkili olduğu bugünlerde, sokak köpeklerine çocuklarımla birlikte sahip çıktık. Onları ellerimizle besliyoruz" dedi.

Belediyeden köpek barınak merkezi açmalarını isteyen Fatih Oğuzhan bu konuda hayvanseverleri de göreve davet etti. Sarah Mahallesi'ndeki evinin yanındaki kümesi hayvan barınığına çevirerek köpekleri burada topladıklarını anlatan Fatih Oğuzhan, köpekleri 4 kızı ile birlikte beslediğini söyledi. Oğuzhan, "Kar fazla, ısı sıfırın altında 25 dereceye kadar düşüyor. Sokak hayvanlar zor günler geçiriyor. Biz kendi olanaklarımızla 20 köpeğe ev yaptık. Diğer yardıma muhtaç köpeklerin de imdadına yetişmemiz gerek. Bu konuda valilik, belediye ve hayvanseverleri göreve davet ediyorum" dedi.

Babası ve ablaları ile birlikte köpekleri besleyen 5 yaşındaki Zeynep Oğuzhan, babasından eve daha çok köpek getirmesini istedi. Günün büyük bir bölümünü köpeklerle ilgilenerek geçiren minik Zeynep, onlara elleriyle yemek verdiğini söyledi.MA(KS/COŞ)
Çıkan TV kanalı haber videoları adresi

http://tvarsivi.com/player.php?i=2013010416396
Bazı internet adresleri:
http://www.bugun.com.tr/son-dakika/sokak-kopeklerine-evinin-yaninda-barinak-yapti-haberi-14418
http://www.sonhaberler.com/sokak-kopeklerine-evinin-yaninda-barinak-yapti-214192h.htm
http://www.haberler.com/sokak-kopeklerine-barinak-yapti-4245845-haberi/
http://www.sondakika.com/haber/haber-sokak-kopeklerine-barinak-yapti-4245845/
http://www.haber3.com/sokak-kopeklerine-evinin-yaninda-barinak-yapti-haberi-1725667h.htm
http://www.posta.com.tr/yasam/HaberDetay/Sokak-kopeklerine-evinin-yaninda-barinak-yapti.htm?ArticleID=157156

cross