1991'den Bugüne

Nevaz Küçükekşi/ SAHNEDEN UZANAN SEVGİ PATİLERİ '' SEVGİ ÇİÇEKLERİM ''

SAHNEDEN UZANAN SEVGİ PATİLERİ '' SEVGİ ÇİÇEKLERİM ''

1.5.2013

BARTIN HAYTAP Temsilcisi Nevaz KÜÇÜKEKŞİ iletisi.

Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nevaz Küçükekşi; HAYTAP tarafından “Sahneden Uzanan Sevgi Patileri” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe destek verenler için bir teşekkür yazısı yayımladı. Küçükekşi yayımladığı mesajda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek şunlara yer verdi,

“Yurdun dört bir yanından gelerek şehrimizde açan ve onu güzelleştiren çiçeklerden söz etmek istiyorum sizlere. İçlerinde doğa, hayvan ve insan sevgisi olan üniversiteli bir grup gençle yollarımız sevgide birleşti. Hem de onlara çok ihtiyacımız olduğu zamanda. Bu çiçekleri biraz suladık, sevdik, yeşerttik ve açmalarını sağladık. Kokuları ses olarak, görüntüleri güzellik olarak tüm yurda anında yayıldı. O kadar ki çeşitli yerlerde davetler almaya başladılar. Onların üç ay boyunca zor şartlarda çalışarak ürettiklerini 26 Nisan günü Kültür Merkezimizde sergilemeleri bizleri çok mutlu etti.

Gençleri değer vererek sevgiyle kucaklamanın ve onlara güvenmenin sonuçlarıydı bize yaşattıkları mutluluk. Güzel Bartın’ımızın adını sevgiyle yurdun dört bir yanına duyurdular. Onları sevip kucaklamak ve güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Kendilerine güvenleri arttı. Bu güven duygusuyla çok daha güzel işler başaracaklarına inanıyorum. İnşallah her gün kafelerde oturup vakit öldüren gençlere de örnek olurlar.

Programımızda yaptığı konuşmalarla programımıza katılan misafirlerimize karıncadan file tüm canlıların yaşam haklarının kutsal olduğunu, böceklerinde gerçekten saygıyı hak ettiğini ve onlarla ilgili özelliklere değinerek bizleri bilgilendiren Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Azize Toper Kaygın’a sonsuz şükranlarımızı göndererek, duyarlılığının tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz.

Projenin uygulama çalışmaları ve sergileme sırasında hep yanımızda olan bir çiçeğim daha vardı. Onca iş yoğunluğu arasında hep bize zaman ayırdı. Gençlerimizin eksiklerini tamamladı. Güzel sunumuyla da projeyi anlatan sevgili kızım Doç. Dr. Sebahat Açıksöz’e ne kadar teşekkür etsem azdır.

Destekleriyle gençlerimizin ürettiklerini ortaya koymalarını sağlayan Adana DOHAYKO Genel Sekreteri-HAYTAP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nesrin Çıtırık Hanım efendiye, Mersin’den gençlerimize destek olmaya gelen programımıza renk katan sevgili kardeşim Semih Iğdıgül’e ve Mersin Hayvan Dostları Derneğine, bize her zaman her türlü desteği ve imkânı sağlayan Belediye başkanımı sn. Cemal Akın’a, çalışmalarımızı takip ederek destekleyen, problemlerimizi çözen, her zaman yanımızda hissettiğimiz valimiz sn. Bülent Savur’a, programımızı izlemeye gelen Garnizon komutanımız sn. Dz. P.Alb. Mehmet Sandıklı’ya, Öğretim üyeleri ve öğrencilere, Hayvan sever halkımıza, il dışından gelerek bizleri onurlandıran sevgili dostlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

Yaratılan canların yaşam haklarına saygı gösteren geleceğimizi düşünen herkesin Allah’ın merhameti ve sevgisi üzerlerine olması dileğiyle saygılar sunuyorum.”

Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı

HAYTAP Bartın Temsilcisi / Nevaz KÜÇÜKEKŞİ


cross