1991'den Bugüne

Nevsehir Ziyareti ve Barınak Resimleri

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: SEMİH İĞDİGÜL <[email protected]>
Tarih: 12 Aralık 2012 17:38
Konu: NEVŞEHİR
Kime: NESRIN CITIRIK <[email protected]>

Nevsehir icin Veteriner Hekim Gonullu Hilal hanım ile beraber Nevşehire ve doğruca barınağa gittik hava soğuk fakat güneşli idi ordaki hayvanların bulunduğu koşulları gördük tabiki içler acısı bir manzara olduğunu söyleyebilirim. Klubeler kirik, yeterli golgelik yok, durum çok kotü idi.
Ordan Belediye başkan yardımcısı Atilla beyi ziyaret ettik  tam 1.5 saat  hayvanların sorunlarını ve verilen sözlerin yerine getirmediğini kosulların çok yetersiz olduğunu başkana ilettik.
Sonra Orman su işleri şube müdürünü ziyaret ettik barınak sorununu kendisine ilettik onlarda tutanak ve rapor hazırlayarak bakanlığa ilettiklerini söylediler .
Oradanda vali yardımcısı Ünal beyi ziyaret ettik aynı sorunları Ünal beyede ilettik.
Ertesi gün Avonosa gittik Avanosta kısısrlaştırma çalışmaları başlamış kısırlaştırma yapan veteriner yaşar beyi ziyaret edip bilgiler aldık.
Avanosta Mezbaha yanında bulunan barınak görünümüdeki yeri gördük kapılar açılmış ve içinde hayvan yoktu be beni çok sevindirdi zira oraya hayvan koymak onları ölüme terketmekti .Hayvanlar dışarda mezbahanın yanında ve mezbahadan verilen yemeklerle karınlarını doyuruyorlardı.
Sonra Belediyeye gidip başkan yardımcısı ve veteriner müdürüyle görüştük.
Bizler hayvanların sorunlarını anlatırken onlarda kendi sorunlarını dışardan Avanosa getirilip atılan köpekler için şikayetlerini dile getirdiler, kısırlaştırma çalışmaları bir nebze içimizi rahatlattı.
Ertesi gün hava birden değişmiş yağmur ve kar başlamıştı bu sefer tekrar Orman ve su işleri müfettişleri ile barınağa gittik manzara felaketti.
Hemen ordan tekrar Belediyeye Atilla beyin yanına gittim çektiğim resimleri kendisine gösterdim ve Atilla bey hemen veteriner işleri müdürü, fen işleri müdür yardımcısı, marangoz, demirci olmak üzere herkesi odasına çağırdı hemen talimat vererek benimle beraber barınağa gidip ne gerekiyorsa  1 hafta  10 gün içinde yapılması emrini onlara verdi.
Toplam 10 kişilik bir grupla barınağa tekrar gittik ve ilgili kişilere ne yapılması gerektiğini söyledim ve tekrar belediyeye gelip Atilla beye durumu bildirdik ve Atilla beyde Semih bey size söz veriyorum en kısa zamanda herşey tamamlanacak  sizi davet edeğim ve rapor eşliğinde barınağı sizlere vede basına sunacağını söyledi .Ordan tekrar Orman su işlerine giderek 10 gün içinde tekrar barınağa gidileceğini kendilerine ilettim.
Ve yarı sevinç ve ordaki canların halini düşünerek üzüntüyle Tosyaya gitmek için oradan ayrıldım.

cross