1991'den Bugüne

Sn.Kemal Kılıçdaroğlu'na, Mersin Belediyesi için AÇIK MEKTUBUM, dağın başına kümeslere doldurulmuş KEDİLER için...‏

Sevgili Dostlar,

Mersin'de hayvanları defi bela olarak gören Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Sayın Macit Özcan için, son çare ve son umut olarak CHP Genel Başkanı Değerli Kemal Kılıçdaroğlu'na yolladığım İMDAT MEKTUBUMUN BASINDA ÇIKAN HABERİ  ektedir.
Mersin'de bu çaresiz hayvanlara vicdan ve yüreğini açarak TEPKİ koyacak, belediyeye sorgulama yapacak cesur yüreklere ihtiyacı var canlarımızın ve bizim.
Sevgi ve saygılarımla...
Nesrin Çıtırık/ HAYTAP

Başvurumuzun Basın Haberi ve linki:
DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, Mersin’de belediyenin sahip çıkmadığı kedilerin içler acısı durumunu, Büyükşehir Belediyesi’nin CHPli olması nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektupla iletti.

DOHAYKO Genel Sekreteri ve HAYTAP Genel Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, Mersin’de sahipsiz kedilere gerekli özeni göstermeyerek, görevini yerine getirmeyen CHP’li Mersin Belediye Başkanı Macit Özcan’ı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na şikayet etti. Kılıçdaroğlu’na yönelik açık mektup yazan Çıtırık, “Sn. Kılıçdaroğlu, CHP olarak, sosyal demokrat belediyelerin katılacağı ‘Kentine Güvenen Kentler Buluşması’yla CHP’li belediyelerin görev yaptığı şehirleri ‘örnek kentler’ olarak niteleyerek, yakında bütün yurdun bu ayrıcalığa kavuşacağını müjdeleyen broşürler dağıtıyorsunuz.

BROŞÜRDE YAZANLAR MERSİN’LE ÖRTÜŞMÜYOR

Broşürde, Mersin’in sosyal belediyecilikle parladığı, Macit Özcan’ın dev tesisler açtığı ve şehri kongre merkezi haline getirdiği dile getiriliyor. ‘Dev tesisler!’ yapan Macit Özcan’ın ağzı, dili olmayan gariban kedileri tıkıştırdığı, kedi evlerinden görüntülere lütfen bakınız. Gerçek anlamda sosyal demokrasi, sadece insanların refahını değil, aynı zamanda çevre, doğa, doğanın en önemli parçası olan çaresiz ve ağzı dili olmayan hayvanların da haklarını kapsar. Belediyeler insan, hayvan ayrımı yapmadan hizmet etmelidir. Bu hizmetin kalitesi, en zayıf halkaya verilen kadardır. Mersin’de ne yazık ki zayıf halka iyice çürümüş ve hayvanlar yok sayılmıştır” dedi.

SAHİPSİZ HAYVANLARA BAKMAK BELEDİYELERİN ASLİ GÖREVİDİR

Mektubuna, Macit Özcan’ın sahipsiz hayvanlara felaket yaşam koşullarını reva gördüğüne değinen Çıtırık, Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi: “Bu belediye yıllar önce, hicap duymadan, kedilere bakacak gücü ve imkanı olmadığını beyan ederek, kedilerin bakımını imkansızlıklar içinde bir STK olan, Mersin’de hayvanlara yönelik çalışan derneğe bırakmıştır. Çünkü Mersin Belediyesi bu minicik kedilere bakacak olanaklara, sözüm ona sahip değildir. Oysa ki sahipsiz hayvanlara bakmak belediyelerin asli görevleri arasındadır.

KEDİLER ESARETHANELERDE YAŞIYOR

Sn. Kılıçdaroğlu, Mersin Belediye Bakımevinin arkasındaki ücra yerde, yüzlerce kedinin tıkıştırıldığı, kümesten bozma, naylonla kaplı ‘esarethane’nin görüntülerine lütfen bakınız. Mersin halkına da soruyoruz; Bu minicik bedenleri ile, adeta istiflenir gibi kümeslere tıkıştırılan kedilere, vicdani koşullar oluşturamayan Sn. Macit Özcan’a bir itirazınız olabilecek mi? Sizce bu mazlum hayvanlar bu ‘esarethane’de hapsedilmeyi hak edecek nasıl bir suç işlemiş olabilirler? Sn. Macit Özcan’a bu yasal, vicdani, insani görevlerini kim hatırlatacak? Kedilerin durumunun yanında, sahipsiz köpeklerin bakıldığı bakımevindeki hücrelere kapatılmış hayvanların durumunu da sorgulayacak cesur bir yürek bulabilecek miyiz Mersin’de? Ayrıca, Mersin Üniversitesinin içine kedi ve köpekler için yer yapmak üzere ayrılan trilyonlarca lirayı, orada toprağa gömüp, yıllardır o halde bırakıp, devleti trilyonlarca zarara sokmasının hesabını Sn. Macit Özcan’dan kim soracak? Bu sorularım sadece Mersinlilere değil, aynı zamanda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na. Madem özgür bireyler, örnek kentler vadediliyor, bizler de soruyoruz ve cevaplarını umutla bekleyeceğimizi dile getiriyoruz.”

URL: http://yerelhaber.com.tr/?p=57911

MERSİN'de yıllardır Kedilerin Hapsedildiği KÜMES EVLER...cross