1991'den Bugüne

Osmaniye HAYTAP Basbakana IMDAT MEKTUBU Basin Aciklamasi‏

AYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Osmaniye Temsilcisi Şaziment Gümüşlü, AK Parti İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş’ı ziyaret ederek, Başbakan’a sunulmak üzere hazırlanan İMDAT MEKTUBU’nu verdi.

Gümüşlü, yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun bazı maddelerini değiştirmek ve eklemeler yapmak amacıyla hazırladığı Yasa Tasarısı, sahipsiz sokak hayvanlarımız için katliam ortamı hazırlamaktadır. Bir süredir STK’lar ve hayvan severler tarafından konuya olan tepkilerimizi dile getirmek amacıyla düzenlenen ve on binlerce kişinin katılımıyla yapılan basın açıklamaları, oturma eylemleri ve protestolar artık bir halk hareketine dönüşmüştür. HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu olarak yurt çapında faaliyetlerini sürdüren üye dernekleri, temsilciler ve hayvan hakları savunucuları olarak bugün 81 ilde eş zamanlı olarak AKP İl Başkanlıklarına ziyaretler düzenleyerek ve Başbakanımıza verilmek üzere ‘Sayın Başbakanımız, Hayvan Dostlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu Yollarda’ mesajını içeren bir İMDAT MEKTUBU’nu sunuyoruz. Bu yasa tasarısının olduğu haliyle kabulü halinde, yüzyılın katliamı başlayacak ve bu katliam tarihe bir İNSANLIK SUÇU olarak geçecektir. Başbakanımızın bu duruma müdahale edeceğine inanıyoruz. Bu nedenle sesimizi Başbakanımıza duyurmamızda ilgi ve desteğinizi rica ediyoruz” dedi.

Şaziment Gümüşlü, Başbakan’a sunulan İmdat Mektubu’nda, hazırlanan Hayvanları Koruma Kanunu Değişiklik Tasarısı’nın 7 maddesi ile ilgili taleplerini sunduklarını belirterek, “Sayın Başbakanımız; Tarihin en büyük katliamına ortam ve imkan sağlayacak olan bu tasarıya DUR diyeceğinize, STK’lar ve bilim kuruluşlarının görüşlerine göre bu tasarının yeniden düzenlenmesini sağlayacağınıza inanıyoruz ve İMDAT ELİNİZİ umutla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Mektubu alan Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş, partisinin bugüne kadar devamlı çözüm ürettiğini ve vatandaşlarının isteklerine kulak verdiğini hatırlatarak, bu konunun da Partisinin Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından mutlaka değerlendirileceğine inandığı söyledi. Ziyaret için teşekkür eden Arslantaş, Gümüşlü’ye çalışmalarında başarılar diledi.

Ali Celal KAYMAK

cross