1991'den Bugüne

Sarıyer İlçesi Kısırkaya Barınağınd​an Kaybolan Sisli'nin kopegi Postal Köpek

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: burcu mella <[email protected]>
Tarih: 28 Aralık 2012 04:05
Konu: Sarıyer İlçesi Kısırkaya Barınağından Kaybolan Postal Köpek
Kime: NESRIN CITIRIK <[email protected]>

 

Nesrin hnm merhaba

Belki yoğunluktan görmediniz ama size de yazmıştım.Aşağıda olayı kısaca yazdım.Bu bizim köpeklerin başına gelen.Bir de yeni bir olay var mail bekliyorum resmi de var .Diğer köpekler parçalamış barınakta...
Mecidiyeköy de baktığımız 2 sokak köpeğini 03/01/2012 Şişli belediyesi şikayetler olduğunu ve köpeklerin hayatları tehlike olduğu için aldıklarını söylediler. Kendi barınakları olmadığı için ertesi gün 2 paket mamayla İstanbul Sarıyer ilçesi bağlı Kısırkaya bakımevine veteriner işleri müdürü Ayhan bey ve Sarıyer Kısırkaya barınağı veteriner hekimi Cihan bey'e götürülüp teslim edildi.6 ay kafeste tutuldular sonra açık alana alındılar daha rahat etsinler diye.
11 Aralık 2012 de ziyarete gidildiğinde oradaki tüm köpeklerin uyuz olduğunu gördük.Korumaya alınan 2 köpekten 1 ri patilerinin arasına kadar uyuz olmuş.Diğeri ise barınakta değildi.Veteriner Cihan beye sorduğumuzda buradadır dedi.Tekrar üstelendiğimizde 2,5 aydır postal köpek barınaktan kaçtığını söylediler.Yüksek tellerden nasıl kaçtı orasıda soru işareti.
Diğer köpeğinde uyuz olduğunu söylediğimizde veteriner Cihan beye diğer köpeklerle kavga etmiştir dedi.Aşağa inip bakmadı bile hayvana.Israr edince başlarız tedaviye dendi.Bunun üzerine Şişli belediyesiyle haberleşildi .Uyuz olan köpeği Şişli belediyesi hemen geri aldı. Tedavi de şuan.Diğer köpekten hala haber yok.
Bunları dışında Kısırkaya barınağındaki canların hepsi uyuz ve açlardı.Yemek verilmedi mi diye sorulduğunda yeni yedirdik dediler.Ama tok olan köpekler neden ellerimize atladı orasıda soru işareti.Hangar var ,orada çok sayıda köpek var.İçerden çok fazla ağlama sesi geliyordu.Açık alan kısımda hayvanlar dışkılarıyla beraber yaşıyorlar.Temizlik maalesef yok...
Kısırkaya barınağında çalışan personeli ,veterineri o canlar sayesinde evlerini geçindiriyorlar.Onlara en iyi hizmeti vermeleri gerekiyor...Bu barınak dağın başında bu canların sesi olmalıyız .Postal köpek nerede?

 

 

cross