1991'den Bugüne

2011 ŞARKÖY Hayvan Barınağında BETON ODALAR BAHÇEYE açılmaya başlandı. Sema Mandev'in desteği ile..

 

Sevgili Arkadaşlar,
Şarköy'in koşulları felaket olan barınağı için belediye başkanını ikna ettik. Sema Mandev tarafından temin edilen demir ve malzeme ile, beton hücre odalar bahçeye açılacak. Hayvanlar iğrenc zeminden ve beton odalarda yazın yanmaktan kışın da buzlu sularla yere yapışmaktan kurtulacaklar.

Sema Mandev'in katkisi ile yapılan odaları bahçeye açacak olan bölmelerin fotoğrafları ve şu anda maalesef hala daha akıl ve vicdanları zorlayan koşullarda yaşamak zorunda olan hayvanlar...

Daha da vahimi bu barınağın veteriner hekimi yok, hayvanlar uyuz ve hasta.

Fakat başkan söz verdi. İnşallah 2011 yılı içinde orada ki bütün tadilatlar yapılacak. Biz iki bahçeyi yapınca başkan da devamını getirecek.

Çöplük de uyuz hayvan dolu. Veteriner hekimlik diye bir hizmet söz konusu değil. Hayvanlar toplanıyor, pislik ve mikrop içinde ki beton odalara dolduruluyor, yavaş yavaş öldürülüyorlar. Kedi Kesen lakaplı bakıcı var.

Bu bakımevi YAZIN YAZLIKÇILAR RAHATSIZ olmasın diye hayvanların doldurulduğu çilehane, kışın da belediyeye besleme yükü olmasın diye barınağın boşaltılıp çöplüğe atıldıkları bir yer olarak kullanılıyor.

Umarım başkan verdiği sözleri tutar ve 2011 yılı bu barınağın kötü kaderinin döndüğü bir yıl olur.

Ama ne olursa olsun, ŞARKÖY ü biz gündeme getirdik, asla düzelmeler sağlanmadan gündemden düşürmeyeceğiz.

Pek çok yerde iyi şeyler yaptık ama iyi ki Şarköy e gitmişiz, gönüllülerin dahi unuttuğu bu zulum kampını gündeme getirmişiz.

Selam ve sevgilerimle...

Nesrin Çıtırık/ HAYTAP 07/09/2011

 

cross