1991'den Bugüne

SEYHAN Belediyesinden MUHTEŞEM BİR ÖRNEK "KEDİ KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ Merkezi"

Bu merkez, bir binanın giriş katında, gönüllülerin AĞIR MİSAFİR muamelesi gördüğü, her türlü tıbbi çihaz donanımına sahip, eğer kedi gelirse günde 10 ve daha fazla kısırlaştırmayı yapabilen MUHTEŞEM bir ekip ile hizmet veriyor.
Bu ÖRNEK MERKEZ için Seyhan Belediye Başkanı AKİF KEMAL AKAY'a MİNNETTARIZ...Ona çok sitemim oldu, hakkını helal etsin.
Başkan Yardımcısı Av Rukiye Cinkılıç, "Nesrin hanım sabredin, biz çok iyi bir merkez kuracağız" dediğiniz zaman size asla inanmamış ve bunu da söylemiştim. Düşündüğümüzden dahi iyi bir merkez oluştu, hakkınız ödenmez.
Veteriner İşleri Müdürü Evren Sonyürek, büyük bir başarı ile kısırlaştırmaları yapan Veteriner Hekim Hasan Çetindağ, Veteriner Teknikerleri Veysel Ciylan, Gizem Palaz, Özlem Türkmen, Sekreter Mehmet Kayık, yardımcı Cahit Başaran'dan oluşan TEDAVİ EKİBİNE de hayvanlar adına teşekkür borçluyuz.
Belediyemiz, köpekleri de kapsayacak KISIRLAŞTIRMA ve BAKIMEVİ'nin kuruluşu için hazırlıklarını ayrıca hızla sürdürüyor. Onun da en mükemmel biçimde yapılacağına olan inancımız çok arttı.
Bütün belediyelere şehrin en işlek yerlerde kurulmasını önerdiğimiz KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZLERİNE mükemmel bir örnek olan Seyhan Belediyesinin bu merkezinin bilgilerini bütün belediye başkanlarına yollayın, sayfalarınızda her gün paylaşın.
Benzerinin yapılmasını söke söke sağlayın.
Nesrin Çıtırık / HayKonfed Başkanı.

Seyhan Belediyesi Kedi Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi Özellikleri:
1. Aspirasyon cihazı, Ultrason, Elektrokoter, Oksijen tüpü (entübasyon), Etüv, cerrahi setler, son sistem ışıklandırma, operasyon masaları, çelik ve içi katlı kedi tedavi kafesleri, tıraş makinası gibi tıbbi ve yardımcı ekipman var. Tüm binada merkezi sistem ile ısıtma ve soğutma yapılıyor.
2. Gönüllüler bu merkezde tüm ekip ile birlikte güçlü bir iletişim içinde hizmet alıyorlar ve kısırlaştırmaya kedi getirmeleri için teşvik ediliyorlar. Kedilerin alınması ve bırakılmasının gönüllüler ile yapılmasına özel önem veriliyor.
3. Gelen kedilere kısırlaştırma ve gerekiyorsa tedavinin yanında, diş, göz kulak ağız ve tırnak bakımı yapılıyor.
4. Acil gelecek köpekler için, ilk müdahale yapılacak yeterli büyüklükte tekerlekli KAFESLER var.
5. Tüm işlemler kayıt altına alınıyor.
6. En işlek cadde üzerinde, tüm vasıtalar önünden geçiyor. Gönüllülerin çoğu için yürüme mesafesinde.

cross