1991'den Bugüne

“Simit şovmeni” konuştu: “Başkan, aldığı afyonlu ilaçların dozajını düşürmeli, kendini kral zannediyor”

“Simit şovmeni” konuştu: “Başkan, aldığı afyonlu

ilaçların dozajını düşürmeli, kendini kral

zannediyor”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın 'Simit şovmeni' olarak nitelendirdiği Halkın Sesi (HAS) Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Yılmaz'ın son dönemde basında yer alan ve kamuoyunda çok tartışılan, “Bolulular afyon yutmuş gibi” sözlerine sert ifadelerle yorum getirdi: “Bu tür söylemleri sarf edecek kişinin hakikaten afyonlu ilaçlar almış olması lazım. Herhalde başkanımız aldığı afyonlu ilaçların dozajını çok yüksek miktarda alıyor. Ve dün dediğini bugün unutuyor. Bizim kendisine önerimiz kullandığı afyonlu ilaçların dozajını düşürsün. Başkan, aldığı yüksek dozlu ilaçlar nedeniyle ne söylediğini bilmiyor.”

Haber: Mehmet Korkusuz

Bolu Belediyesi tarafından Kent Meydanı'nın trafiğe kapatılmasının ardından meydanda simit ve ayran dağıtarak uygulamayı protesto etmesinin ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından 'Simit şovmeni' olarak nitelendirilen HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun Bolu gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Yılmaz tarafından 'Simit şovmeni' olarak nitelendirilişinin ardından ismi Kent Meydanı'ndaki unutulmayan protestosuyla akıllara gelen Uzun, Yılmaz'ın “Bolulular afyon yutmuş gibi” sözlerini çarpıcı ifadelerle yorumladı.

“BAŞKAN, ESKİ BOLU VALİSİ'NE DE 'PARA LAZIMSA MANUKYAN'IN İŞİNİ YAP!' DEMİŞTİ”
Uzun, açıklamalarında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Bolu Gündem Gazetesi'nde 11 Ocak 2012'de yayınlanan açıklamasında, “Bolulular afyon yutmuş gibi” ifadesini hatırlatarak, “Bu habere gelen yorumlara bakan Başkan Yılmaz, hemen bir manevra yapıp, açıklamasına düzeltme yaparak, 'Bolulular afyon yutmuş gibi diye söylemedim. Ben bunu Kent Meydanı Projesi'ne sahip çıkmayan Mimarlar Odası ile simit şovu yapan siyasi partiye söyledim' dedi. Başkan Yılmaz'ın simit şovu yaptığını iddia ettiği o simitçi il başkanı benim. Belediye Başkanımız 2011 Ocak ayında dönemin Bolu Valisi'ne 'Para lazımsa Manukyan'ın işini yap' demişti. O dönem yine tepkiyle karşılaşınca Belediye Başkanı çark etti. Yine 2011 yılında siyasi parti il başkanlarına, 'soytarılık yapmasınlar' demişti. Bolu halkının tepkisiyle yine karşı karşıya kalınca, 'Hayır ben siyasi parti il başkanlarına soytarı demedim' açıklaması yapmıştı. Aynı şeyi günümüzde de yaşıyoruz. Başkan, 'Bolulular afyon yutmuş gibi' sözüne tepki gelince, 'Hayır ben öyle demedim. Ben onu Mimarlar Odası'yla Has Parti'ye söyledim' dedi” diye konuştu.

“BAŞKAN, NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMİYOR. DÜN SÖYLEDİĞİNİ BUGÜN UNUTUYOR”
Uzun, kamuoyunda çok konuşulan bu açıklama hakkında Başkan Yılmaz'a ateş püskürerek, “Bu tür söylemleri sarf edecek kişinin hakikaten afyonlu ilaçlar almış olması lazım. Herhalde başkanımız aldığı afyonlu ilaçların dozajını çok yüksek miktarda alıyor. Ve dün dediğini bugün unutuyor. Bizim kendisine önerimiz kullandığı afyonlu ilaçların dozajını düşürsün. Başkan, aldığı yüksek dozlu ilaçlar nedeniyle ne söylediğini bilmiyor” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN YILMAZ, BİR AN ÖNCE KURU İNADINDAN VAZGEÇSİN”
Uzun, Kent Meydanı konusunda Başkan Yılmaz'ın tutumuna eleştiri getirerek, şunları söyledi: “Kent Meydanı'yla alakalı olarak bir buçuk yıl önce, 'Kent Meydanı'nı niçin kapattınız? Burası için bir projeniz var mı? Projenin maliyeti ne kadar? Bu projenin maliyeti nereden karşılanacak?' sorularını Başkan Yılmaz'a yöneltmiştik. O dönem Başkan Yılmaz bize yanıt vermedi. Buna ihtiyaç duymadı. Ama bir buçuk yıl sonra Kent Meydanı'yla ilgili ne yapacağı daha ortaya çıkmamışken, projenin ne olduğu ortaya çıkmamışken, trafik keşmekeş olunca Başkan yine eskiden yaptığı gibi topu taca atıyor ve diyor ki; 'Bu proje benim değil, eski Belediye Başkanı Necdet Gören'in!' Yani iyi olursa benden, kötü olursa başkasından mantığı. Oysaki topu taca atmasına gerek yok. 270 bin Bolulu, yani bir buçuk senede cumhurun açtıramadığı yolu cumhurun başı bir günde açtırmıştır. Demek oluyor ki orası Allah'ın emri değil. Başkan Yılmaz bir an önce kuru inadından vazgeçsin. Sağa sola sataşmadan, 'Ben yanlış yaptım. Kent Meydanı'nı trafiğe açıyorum' desin. Bu erdemdir. Projesinden vazgeçsin demiyoruz, sadece bu yolu trafiğe açsın. Açtıktan sonra da bu konuyu halka sorsun; 'Bir kent meydanı yapmayı düşünüyoruz. Artıları ve eksileri bunlardır. Ne dersiniz?' Bolu halkı, 'Evet biz bu meydanı istiyoruz' derse projeler yaptırılmalı.”

“BAŞKAN KENDİNİ KRAL ZANNEDİYOR”
Uzun, açıklamalarını şu ifadelerle noktaladı: “Biz Alaaddin Yılmaz'ı başımıza kral olarak seçmedik. Alaaddin Bey Boluluların hizmetçisidir. Belli bir ücret karşılığında halkın çöpünü toplamak için, sokaklarını süpürtmek için, dubalarını sabunlu suyla yıkatmak için 5 yıl süreliğine seçtiği, 5-6 bin lira da maaş verdiği bir hizmetçidir. Başka da hiçbir üstünlüğü yoktur. Korkulacak da bir yanı yoktur. Onun elinde zabıta var. Bizim elimizde de bugün Meclis'te çıkmak üzere olan sivil anayasa var. Ya kendisi sivil anayasanın, ileri demokrasinin ne olduğunu bilmiyor; ya da Alaaddin Bey Türkiye'de yaşamıyor. Veya kullandığı afyonlu ilaçlar yüzünden kendisini kral zannediyor.”

Kaynak: http://www.bolugundem.com/habergoster.php?id=53890

cross