1991'den Bugüne

Sn. İlham Aliyev Olimpiyatlar İçin Köpekleri Yakıp Katlettiniz!

alt

Azerbaycan Cumhurbaşkanı
Sn. İlham Aliyev,

Ülkenizde yapılacak Olimpiyatlar için, sokakta yaşayan sahipsiz köpeklerin öldürülüp sonra da yakılması görüntüleri bizi insanlığımızdan utandırdı.


Bunlar, müslüman bir ülkeye yakışıyor mu?


Ayrıca, hala daha 23 yıl önce vatandaşlarınıza Hocalı'da yapılan katliamı unutturmamak için başka ülkeleri ziyaret edip, o masum insanların anısına o katliamı yapanları lanetliyorsunuz.


Biz de lanetliyoruz ve lanetleyeceğiz.
Ama, bütün suçları bu dünyaya gelmek olan sahipsiz hayvanların, ilkel bir gösteriş uğruna, vicdansızca merhametsizce öldürülüp yakılmasını  da LANETLİYOR ve KINIYORUZ.


İnsanlığın bittiği bir noktaya gelindiğinin farkında mısınız Sayın Cumhurbaşkanı? Bu utanç verici katliam, belki de şimdiye kadar farkında olmadığınız bir gerçek ile sizi tanıştıracaktır.


Azerbaycan'ın, hayvanlarına karşı kötü muamele ile sık sık dünya gündemine gelen bir ülke olduğunu görmenizi istiyoruz.


Azerbaycan'ın, hayvanlarına zulüm eden bir ülke değil, hayvanlarına merhamet ve şefkat ile muamele eden bir ülke olması için gerekli çalışmaları acilen başlatmanızı, Türkiye'de çıkartılmış olan Hayvanları Koruma Kanunu'nu örnek alarak ülkenizde de böyle bir kanun çıkartmanızı, hayvan haklarında faaliyet gösteren STK larınız ile müşterek çalışmalarla bu insanlık dışı görüntülere son vermenizi önemle kardeş ülke Türkiye olarak bekliyoruz.
Ayrıca bu hayvanları bu şekilde katleden kişilerin bulunup, bir mazeret veya bahane ileri sürülmeden cezalandırılmasını istiyoruz.
Saygılarımızla..

Prof Dr Mirat Gürol - İstanbulDer Yönetim Kurulu Başkanı
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı
Nesrin Çıtırık - Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
Sebnem Aslan - Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Kurucu Kurul Başkanı
Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt

 

President of the Republic of Azerbaijan,

İlham Aliyev

We have been deeply disappointed by the news that stray dogs on your streets were killed and set on-fire to get prepared for the upcoming Olympics.

We think that this treatment of animals is all against the teachings of Islam.

Twenty-three years ago in Khojali your countrymen were massacred. We, in Turkey felt your pain and joined you to condemn and damn that massacre.

Yet, today we are condemning and damning your killing and burning of poor innocent animals for a simple vanity and a show-off to the Western World.

What happened to your traditions?
What happened to your core culture?
What happened to your muslim religious beliefs?

Remember the saying by Mahatma Gandhi: “The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated.”

So, we have news for you!

This massacre has brought your country’s name to the World’s front line news as “The Cruel Azerbaijan”.
Hence, your plans to “clean the streets off of the dogs” have in fact back-fired!

We, the animal rights defenders in Turkey, ask you to immediately start working on treating your animals with compassion and issue laws to treat animals humanely, by using the Turkish Law 5199 as a model, if you wish.

Respectfully,

Prof. Dr. Mirat Gurol – President of İstanbul Animal Rights Association
Nesrin Çıtırık- President of Anadolu Animal Rights Federation
Sebnem Aslan- President of Marmara Animal Rights Federation

 

 

 

cross