1991'den Bugüne

Sultangazi Belediye Barinagind​a kisirlasti​rildiginin ertesi gunu atilan kopek hk sorusturma istemi

SULTANGAZİ BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI' na;

5199 sayılı HAYVANLARI KORUMA YASASI gereği sahipsiz hayvanları korunması, belediyelerin görevi dahilindedir.

Belediyenize ait geçici bakımevinde bulunan ve geçen hafta yavrularından ayrı bir padoga yerleştirilen anne köpek, 24/12/2012 pazartesi günü veteriner hekimlerinizce kısırlaştırılmıştır. Kısırlaştırılan bu dişi köpek 25/12/2012 salı günü (1 gün sonra) salıverilmiştir.Belediyeniz veteriner hekimi Volkan Altay'ın beyanına göre,pazartesi günü kısırlaştırma işlemi yapılan köpek, çalışanların "padog numaralarını karıştırması" neticesinde yanlışlıkla sokağa bırakılmıştır.

10 tane bile bolmesi olmayan, 10-15 kopek bile bulunmayan ama 2 veteriner hekim bulunan bakimevinde Padok numarasinin karistirlimasi orada buyuk bir ilgisizlik veya ihmal oldugunu gostermektedir. Veya, bir sekilde ölmüs olan kopek icin yanlis beyan var demektir.

Bu salıverilen köpeğin bulunmasını, sağlığıyla ilgili kuşkuların giderilmesini, olayda ihmali bulunan gorevlilerin ve veteriner hekim(ler)in ifadesinin alınarak soruşturulması ve ihmali olanlar ile ilgili cezai yaptırım uygulanmasını, 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi tarafima bilgi ve cevap verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.

26/12/2012
Serkan BÖNCÜ
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi
T.C 36814533014

Ayrıca 4982 sayılı Bilgi Edinme Yasası gereği yapılan işlemlerden dolayı tarafımıza bilgi verilmesini talep ediyoruz.

EK: Salıverilen köpeğin resimleri

 

cross