1991'den Bugüne

Tarsus barinak sikayeti ve resimleri‏

Doğada annesiz olarak bulunan 4 yaban domuzu yavrusu 2 gün hayvanat bahçesinde kaldıktan sonra koktukları iddiasıyla köpek bakımevine getirilmiştir.yan kafeslerinde kalan ameliyatı tarafımca yaptırılmış,bacağındaki saçmalar yüzünden bacağı kesilmiş köpeğimiz viral bir enfeksiyon sonucu hayatını kaybetmiştir.sebebinin büyük ihtimalle domuzlar olduğu düşünülmektedir. konuyla ilgili olarak görüştüğüm orman işletmesi yetkilisi özlem hanım benim hayvanseverliğimi eleştirerek olaya ters tepki verdiyse de aynı gece domuzlar barınaktan çıkarılmıştır.diğer bazı hayvanlarımız hala virüs dolayısıyla risk altında olduğundan 23 nisan gecesi gidip tarafımca ödenen koruyucu aşıları yapıldı.

aşılamaya gittiğimde gece bekçisi fahri nin içeri 4-5 adamı köpeklerini pansiyon olarak bırakmak için aldığını gördüm,hem de park ve bahçeler müdürü halit in haberi olaraktan.barınağımıza hiç bir şekilde pansiyon kabul edilmez.bunu en iyi bilmesi gereken adamın izni var.ayrıca gece bekçisinin 2 arkadaşı alkol kokaraktan barınaktan çıktılar.hayvanlarımızın güvenliği konusunda endişeliyim.
daha önce de hayvanı aç ve susuz bırakan ve hayvana kürekle vurup kulağını yaralayan işçiler tarafımızca şikayet edilmiş fakat belediye hiç bir şey yapmamıştır.
barınakta tedavisi yapılamayan köpekler hep tarafımca ödenerek tedavi ettirilmiştir.belediye bu konuda ödenek olmadığını belirtmiştir.barınağımızda kısırlaştırma ameliyatı ve enjeksiyon dışında hiç bir şey yapılamamaktadır.
bu olaylar nedeniyle tarsus hayvanseverleri protesto amaçlı barınaktan ellerini geçici bi süreliğine çekmiştir.
cross