1991'den Bugüne

Tatvan'da Belediye "Bakimevi" kuruyor, Acil ihtiyacalar var‏

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: damla şahin <[email protected]>
Tarih: 10 Şubat 2013 23:03
Konu: EĞER EL VEREBİLİRSENİZ TATVAN VE ÇEVRESİNDEKİ İL VE İLÇELERDE HAYVANCIKLAR YAŞATILARAK ÇÖZÜM BULUNACAK


Bölgenin hem kış şartları açısından, hem dini inanış yüzünden hem de terör bölgesi olup sorunların fazla olması nedeniyle belediyelerin hayvanlara bakış açısından dolayı ne kadar zor ve sorunlu olduğunu herkes biliyor.
Tüm bunlara rağmen Tatvan Belediyesi bir bakımevi kurmak ve yaşatarak çözüme ulaşabilmek amacıyla çok ciddi adımlar attı. Bakımevi inşaatına başlamıştı ancak maddi yetersizlik ve kışın başlaması nedeniyle henüz bitiremese de geçici olarak bir yer temin etti. Bir veteriner hekim bir de Şişli Belediyesinin veteriner teknikeri Ömer Atış ı kadrosuna aldı. Ömer in göreve başlamasıyla tüm bölgeye bir hareket geldi ve 2 haftada belediye veteriner hekimleriyle birlikte Bitlis merkezde 8 köpek, Tatvan da 6, Muş ta 6 kısırlaştırma, 1 i kedi 5 hayvana acil müdahale yapıldı. İşin  üzücü yanı tüm bu çalışmalar toplama ekipmanlarla binbir yokluğun içinde yapılıyor olması. cerrahi setlerden tutun da ameliyat masasına, mamadan tutun da battaniyeye kadar her şey o kadar eksik ki 🙁
Ben inanıyorum ki siz gönül dostlarımız şimdi de bizi yalnız bırakmayacak ve sesimizi duyacaksınız. Her zaman olduğu gibi çaresiz canlara çare olabilmek amacıyla desteklerinize ihtiyacımız var.

Sevgilerimle

Dr. Damla Şahin

cross