1991'den Bugüne

Tavşanlı'da Son Durum - Jandarma Olay Yerinde. 2013

Tavşanlı'da Son Durum - Jandarma Olay Yerinde. 2013

alt

Haytap İmdat Turu Ekibi,Tavşanlı Belediyesine ait aracı takip ederek içindeki yavru köpekleri, Ömerli çöplüğündeki çukura atmak üzere iken hemen müdahale ederek yakaladı. Aracı durdurdu, jandarmayı aradı, Jandarmayı aradığını duyan, araç da bulunan Tavşanlı Belediyesi çalışanları kaçmaya kalktı, Haytap yaşam aracı, bunun üzerine, Tavşanlı Belediyesine ait aracın önünü kesti, bunun üzerine Tavşanlı Belediye aracı, arka arka kaçmaya kalktı, Bunu gören Haytap Başkanı Nesrin Çıtırık, hemen belediyenin araçının arkasına geçti, aracı durdurdu.

Jandarma geldi, Tavşanlı Belediyesine ait aracın, sinek ilaçlama aracı olduğu, veteriner hekim olmadığı, içinde uyuşturucu ilaçlar bulunduğunu tespit etti, video ve fotoğraflarını çekip, tutanak tuttu. Bu arada Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı geldi. Daha sonra hep birlikte, belediye aracı, belediye başkan yardımcısının aracı, jandarma, aracı ve Haytap Yaşam Arabası hep birlikte Tavşanlı ilçe tarım müdürlüğüne gidildi, zabıt tutturuldu.

Daha sonra Tavşanlı Kaymakamlığına gidildi, Tavşanlıda bakımevi denilen yer izbe bir yer olduğu ve hayvanların yaşamasına uygun olmadığı, için, Kütahya'ya götürmek üzere kaymakamlıkça direktif verildi. Sonra ilçe tarıma dönüldü, tutanak eşliğinde, Tavşanlı Belediyesine ait bir araçla, Kütahya doğa ve hayvanseverler derneği yöneticisi Müzeyyen Paksoy ile birlikte, çöplükte atılmak üzere iken bulduğumuz, 17 yavru köpek, bakımevi denilen izbe yerden alınan 2 yavru ve anneleri,· Kütahya'ya doğru yola çıktı…Haytap ekibi· ifade vermek ve şikâyetçi olmak üzere şu anda Tavşanlı jandarma karakoluna, gidiyor…Şu anda Tavşanlı Belediye Başkanı Kütahya Valisi ile görüşmede olduğu için, Haytap İmdat ekibi bu saatlerde Tavşanlı Belediye Başkanı ile görüşecek. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız...

 

Timur Ugan

Haytap Temsilcisi

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

cross