1991'den Bugüne

Tekirdağ Bakımevini ziyaret eden Haytap başkan yardımcısı Nesrin ÇITIRIK'ın telefonla iletisidir....

''Sevgili arkadaşlar;
Geçen yıl ziyaret ettiğimiz Tekirdag bakımevinde  kapalı odalar önlerindeki bahçelere sürekli açık degildi , ayrıca barınakta hayvanların bakımı ile ilgili pek çok olumsuzluk vardı. Bu dönemde sayın belediye başkanı ile görüşerek bu olumsuzlukların giderilmesi talebinde bulunmuştuk ayrıca barınagın önündeki çok geniş alanın çevrilerek hayvanlar için godal yaşam bahçesi haline geitirlmesini talep etmiştik.
Gerek bizim taleplerimiz gerek yerel gönüllü Reyhan hanımın çabaları ile ziyaretimizde bahçelerin kapalı alanlara tamamen açık olduğunu ve bakımda olumlu yönde fark olduğunu gözlemledik. Bizi en fazla mutlu eden olay bir anne ve yavrularının altına konmuş olan yastık ve minderler di. Biz bunun gönüllüler tarafından konduğunu düşünürken orada Hasan isminde bir görevlinin bunu yaptığını ve diğer tüm hayvanlara aynı şefkatle muamele ettiğini örgendik. 
Bir barınak görevlisinin yavrulu annelerin altına şilte ve minder koyması takdire şayan.. Huzurunuzda hem bakıcı Hasan bey'e hem de belediyeye bu olumlu gelişmelerden dolayı teşekkür ediyoruz...
Bakımevinden sonra Tekirdag belediye başkanı Op. Dr. Adem DALGIÇ'ı ziyaret ederek olumlu gelişmelerden dolayı kendisine teşekkür ettik.Barınağın önündeki geniş alanın çevrilerek yaşam alanı haline getirilmesi konusundaki sözünü hatırlattık.Bu yaz bunu muhakkak yapacağını ifade etti bilgilerinize….

Sevgi ve selamlarımla
Nesrin ÇITIRIK
''

cross