1991'den Bugüne

Timur Ugan:HAYTAP Anadolu Turu CANKIRI ziyaretleri, Belediyeye ait MOBIL ARAC mujdesi...‏

11.3.2013

Haytap temsilcileri ve gönüllüleri, bu sabah ilk olarak Çankırı belediyesinde, Temizlik işi Müdürü Sayın Şaban Yalcın ile görüştü.
Hayvan hakları konusunda son derece duyarlı olan, Sayın Şaban Yalcın ile birlikte, önerdiğimiz değişikliklerin yapılmaya başlandığını gördüğümüz bakımevine geçildi.
Bir süredir Çankırıdaki temel sorunun kısırlaştırma operasyonunu iyi bilen bir bakımevi veteriner hekimi olduğu herkes tarafından,dile getiriliyordu.
Yapısı ile bir RM olmaya müsait bakımevinin bu eksiğini gidermek için belediye başkanı ile görüşme kararı alındı.
Bizleri makamında kabul eden belediye başkanı sayın İrfan Dinç görüş ve önerilerimiz dikkatle dinledi.
Asıl sorunun, kırsaldan Kent e atılan yavru hayvanlar olduğu tesbiti ile, bir bakımevi veteriner hekimi alınmasının yanı sıra, bir gezici ameliyathane hazırlanması, bunun için bir araç alımı ve bakımevi veteriner hekiminin, çevredeki köylerde de kısırlaştırma yapmasının,isabetli olacağını beliritti.

Çalışma arkadaşlarına veteriner hekim ve mobil klinik aracı alınması konusunda hemen talimat verdi.
Bakımevindeki veteriner hekim odasının düzenlenmesi ve mobil kliniğin hazırlanmasından sonra, Çankırı belediyesi ve Haytap projesi olarak, Bilboardlarda duyurulmasını ve çalışmaya başlama açılışının Çankırılı hayvanseverler Haytap ve Çankırı belediyesinin birlikte yapmasını istedi.
Yaptığı hizmetlerle herkesin gönlünü kazanan belediye başkanı sayın İrfan Dinç in bu son derece duyarlı girişimi ve sözleri, bizleri son derece sevindirdi.
Kendisine ve çalışma arkadaşlarına, gönülden  teşekkür ediyoruz.
Bu arada toplantımıza telefonla katılan, Haytap başkan yardımcısı sayın Nesrin Çıtırık da, sayın başkanın kendi sesinden bu güzel sözlerini duydu, teşekkürünü iletti, açılış ve çalışmaya severek katılacağını belirtti.

Sevgilerimizle
Haytap Temsilcileri ve Çankırı gönüllüleri

Dilek Uzun, Duygu Melanlıoğlu, Fatma Elibol, Gülen Battan, Şakir Şentürk, Murat Uzun, Aysel Özkan, Timur Ugan

Ekibimiz Çankırıdaki çalışmalarına yarın sabah da devam edecek, Öğlenden sonra Kastamonuda olacak.

Timur Ugan


cross