1991'den Bugüne

Turkiye'den son 10 yilda ki BARINAK görüntüleri, Orman Su İşleri Bakanlığı sadece seyretti.

Sayin Yetkililer,
10 yil once dönemin Icisleri Bakani Sayin Abdulkadir Aksu, çok büyük bir iyi niyetle belediyelere "Artik sahipsiz hayvanlar zehirlenerek, saatlerce kivrandirilarak öldürülmesin, barinaklar oluşturup bu hayvanlari oraya toplayip yaşamalarini sağlayin" diyerek GENELGE yolladi.
O güne kadar belediye bütçesine ZEHİR ve ET parasi koyarak, bu zavalli hayvanlarin iç organları parçalanarak, saatlerce kivranarak ölmelerini sağlayan belediyeler, ne yazik ki iyi niyetle önerilen "BARINAK" olayını da daha eziyetli bir ölüm şekline getirdiler.
Aşağıda son 10 yılda doğudan batıya pek çok şehirde ki barınakta yaşanan dramlardan örnek olmak üzere seçilmiş fotoğraflari göreceksiniz.
30-40 hayvanı açlığa, hastalığa, beton hücrelere mahkum eden bu belediye zihniyetini, kanunun kendisine verdiği yetkiye rağmen değiştiremeyen Orman Su Işleri Bakanlığı, aynı belediyelere bu kez de YÜZ BİNLERCE hayvanı teslim edecek KANUN TASARISI hazırlamıştır.
Tarih tekerrür edecek, Abdülkadir Aksu'nun iyi niyetli önerisini ÖLÜM KAMPI BARINAKLARA çeviren belediye anlayışı, şimdi de yüz binlerce hayvanı ÖLÜM KAMPI DOĞAL PARKLARA çevirecektir.
Şimdi soruyoruz:
10 yıldır AŞAĞIDAKİ gibi insanlık suçu görüntüleri sadece SEYREDEN Orman Su Işleri Bakanlığı, nasıl yüz binlerce hayvanın VİCDANI SORUMLULUĞUNU alacaktır?
Saygılarımızla
Nesrin Çıtırık
DOHAYKO Genel Sekreteri
HAYTAP Başkan Yardımcısı

AVANOS

(Ölü köpeklerle bir arada yaşayan diger köpekler)

ANKARA ALTINDAĞERZURUM ÇAT
RİZE PAZAR

BERGAMAKASTAMONU

TRABZON

BAĞCILAR
(beş metrelik kafeslerde onlarca köpek)KİLİS

ŞARKÖY


EDİRNE

KEŞAN

KAYSERİÜMRANİYE


NEVŞEHİR

ZEYTİNBURNU

cross