1991'den Bugüne

Uzaklardan bir Dost, Siyami Tekin...

Yıllardır bizim kalbimiz Adana Büyük şehir Belediyesi DOHAYKO Hayvan Barınağında atar. Çünkü orada yüzlerce ağzı dili olmayan gariban hayvanlarımız, tel kafesler arkasında çaresizce beklerler. Önlerine konacak bir kap artık yemeği ve bir yudum suyu... Bebeler, yavrularını emziren anne köpekler, üç bacaklı olanlar, işkence görmüş olanlar, kör olanlar ve daha niceleri insan eline muhtaç olarak yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar.

Ve bizim için sadece bu hayvanlarımız değil, orada onlara bakan görevlilerimiz de çok önemlidir. Akşama kadar öğle tatili haricinde bir saniye bile oturmadan, veteriner hekimlerin denetiminde durmadan çalışırlar. Dışarıdan gelen insanların "Ayy!! Kokuyor" diye duramadıkları, biz hayvan severlerin ise "sevginin kokusu" olarak niteleyip asla rahatsız olmadığımız o "kokunun ve koşulların" içinde akşama kadar kalırlar.

Her biri efendi ve iyi birer aile babası olan bu çalışma arkadaşlarımıza zaman zaman bizim de desteğimiz olur. Bayramlarda özel günlerde çam sakızı çoban armağanı ufak hediyelerle şükran duygularımızı iletmeye çalışırız.

Bu Ramazan ayında önce Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ve sonra da Kızılay Derneği Şube Başkanı Ramazan Saygılı, barınakta çalışan bu dostlarımıza yalnız olmadıklarını göstererek ramazan paketlerini ulaştırdılar.

Bu insani yardımın halkaları genişleyerek Tekirdağ'da yaşayan Adana'lı İşadamı Siyami TEKİN' e kadar ulaştı. Siyami Tekin bizi aradı ve "memleketimin hayvan haklarında aldığı mesafeyi, belediyelerin çalışmalarını yakından takip ediyorum ve barınakta hayvan dostlarımıza bu kadar özveri ile bakan görevlilerimize ben de bir katkıda bulunmak istiyorum" dedi. Buna çok sevindik ve genel Başkan Yardımcılarımız Süheyla Akalın ve Kubilay Umay ile birlikte ramazan paketlerimizi aldık ve barınağımıza gittik.

Siyami beyin başarı ve iyi dileklerini arkadaşlarımıza Süheyla Akalın ileterek ramazan paketlerini kendilerine verdi.

Gıyabında şükran ve minnetle Siyami Tekin'i andık ve bu davranışın Adana dışında yaşayan diğer iş adamlarımıza örnek olmasını diledik.

Adana'da yaşayanı ile, dışarıda yaşayanı ile, zengini fakiri, büyüğü küçüğü, kadını erkeği ile bir kez daha "Taşına toprağına kurban olduğum canım Adana'mızın güzel insanlarına" sevgi ve şükranlarımı haykırmak istiyorum. İyi ki bu şehirdeyiz, iyi ki bu yüreği gani insanlarla aynı toprakta yaşıyoruz, iyi ki Siyami Tekin bu duyguları bize bir kez daha hissettirdi...


cross