1991'den Bugüne

Yalova - "Bir Kap Su" Yalova Gazetesi ve Ahmet Akyol web Sitesinde

Haberin Linki için tıklayınız

Sıcaklardan kavruluyoruz. Kimileri denize giriyor,
kimileri evinde sık sık duş alıyor.
Çoğu kişinin elinde pet su şişesi…
Biraz bunalan, kana kana su içiyor.

Peki bu sıcaklarda hiç hayvan dostlarımızın halini düşündünüz mü? Bizim gibi onlar da bir can taşıyor ve bu dünyada bizim kadar ‘yaşama hakkına’ sahipler. Sizler, elinizdeki pet şişelerden kana kana su içerken, bu insan dostlarını da ihmal etmeyin. Kapınızın veya pencerenizin bir köşesine bir kap su koymakla bir şey kaybetmezsiniz. HAYTAP- Hayvan Hakları Federasyonu “Bir Kap Su ve Beni Terk Etme” kampanyaları başlattı. HAYTAP Kocaeli temsilcisi Seher Altaylar Şimşek’in gönderdiği metni aşağıya alıyorum. Umarım duyarlı okurlar, çabaya kulak verirler.

Ahmet AKYOL
26 Temmuz 2009

***

"BİR KAP SU" KAMPANYASI

Su her canlı için hayattır.Hiç düşündünüz mü? Bizler dışındaki diğer canlılar  kedi ve köpekler, kuşlar ve diğer hayvan dostlarımız acaba sıcak aylarda su ihtiyaçlarını nasıl gideriyor ? Susuzluk nedeniyle çok zor günler yaşayan hayvanlar bildiğimizden çok daha fazla. Çoğu zaman bir damla su bulabilmek için kilometrelerce yol katediyorlar,bazıları susuzluk nedeniyle hastalanıp ölüyor.

Hayvan seven, bakan, bakmayan herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu sıcak yaz günlerinde kapılarımızın önüne ya da sokakların bir kenarına su dolu kaplar bırakalım. Bu görevimizi bir kere değil, her gün yerine getirelim. Onların susuzluklarını giderelim. Bir kap su onların o canların susuzluktan ölmelerini engelleyecektir.

Haytap bu konuda toplumu bilinçlendirici yönde bir kampanyanın çalışmalarını da başlattı !  HAYTAP ( Hayvan Hakları Federasyonu) sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “ Onlar için Kapımızın Önünde Bir Kap Su Bulunduralım ” kampanyasını yaz süresince sürdürecektir.

"BENİ TERK ETME!" KAMPANYASI ;

Evcil hayvan bakmak büyük sorumluluk isteyen bir iş. Ona iki ay bakıp, daha sonra "Sıkıldım," diye sokağa atanlar büyük bir insanlık suçu işliyor. Onları alırken birlikte yaklaşık bir 15 yıl geçirileceği, onların da hastalanabileceği, sıkıntıları olabileceği kısaca ciddi bir sorumluluk gerektirdikleri düşünülmüyor. Sevimli bir oyuncak olarak satın alınan hayvanlar, en ufak bir sorun çıkardıklarında fırlatıp sokağa atılıyor. Yaz sonunda sokaklar terk edilmiş cins hayvanlarla doluyor ve terk edilen hayvan için çok zor ve ızdıraplı bir dönem başlıyor.

Haytap bu konuda toplumu bilinçlendirici yönde yeni bir kampanyanın çalışmalarını başlattı ! HAYTAP ( Hayvan Hakları Federasyonu) bu amaçla  sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ”Beni Terk Etme Projesi’ni” projesini yıl boyunca yürütecektir.

Seher Altaylar ŞİMŞEK

HAYTAP-Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi
26 Temmuz 2009

cross