1991'den Bugüne

Yazıbaşında Kafatasından Vurulan Sahipli Sokak Köpeği

SAYIN   HAYVANSEVERLER.

Size güzel şeyler yazmak isterdim ama içimdeki acıyı paylaşmak istiyorum.

Torbalı nın Yazıbaşı mahalllesindeki bahçeli evimizde baktığımız 2 sokak köpeğimizden biri pazar sabahı 04 de kapımızın önünde silahla vurularak öldürüldü. diğeri ise kayıp ve 2 el silah sesi duyulmuş komşular tarafından.Herhalde yaralandı ve bir yerde öldü onu bulamıyoruz.Bir yıl önce kapımıza gelmişti çünkü dişisi bizim kapımızda doğurmuştu

.Biz onu sahiplendik O bizisahiplenmişti.Daha önce bakıldığı yerde işkence gördüğü için insanlara yaklaşmıyordu.Bizim sevgimizden olacak bizimle yaşıyordu.Geçen bir yıl içinde birbirimizeolan sevgimiz o kadar artttı ki . arabamızın peşinden 2 km bizi uğurlar, araçımızın sesini duyduğu zamanda bizi saat kaç olursa olsun yoldan karşılar ve aracımızın önünde oyunlar oynardı iki ayak üstünde , sevincini belirtmek için.Mahalleli tarafından da sevilir ve mahallle insanları ile oynardı.

Tek sevmediği yabancılardı ve onları havlayarak korkutur ve kötü niyetli kişileri kaçırırdı.

Daha 10 gün önce aracımızın biri evimizden 1 km uzakta arıza yaptı ve o 3 gün arabamızın başından ayrılmadan aracın altında yatmıştı.Mecburen yemeğini onun yanına götürmüştük yemek yemeye bile gelmiyordu çünkü.

Sokak köpeklerini bahçemizde bakamamamızın nedeni evimizdede 2 tane köpeğimiz olmasındandı ve birbirlerini kıskanmalarıydı. evimizin dışında onlar için iki kulube yaptırdık ve her türlü  sağlık problemleri ile ilgileniyorduk.

KİMSEYE ZARARI OLMAYAN BU HAYVANLARI ÖLDÜREN İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ KİŞİLERİ  SİZLERE DUYURMAK İÇİN BUNLARI YAZIYORUZ.ÇÜNKÜ ONLAR BİZİM İÇİN SOKAK KÖPEĞİ DEĞİL AİLEMİZİN FERTLERİYDİLER. KOYACAĞIMIZ RESİMLER BELKİ HOŞ DEĞİL AMA GERÇEK BU. İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞLARI SİZLERİN VİCDANINIZA BIRAKIYORUZ. EMİNİM BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ. ŞİMDİDEN TEŞEKKKÜR EDERİZ.

cross