1991'den Bugüne

Yeni Ufuk Yavru Kediye Dev Boxer Cinsi köpek Annelik Yapdı

YAVRU KEDİYE DEV BAKSIR KÖPEĞİ ANNELİK ETTİ

YENİ UFUK HABER

Dğa ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Erdemli temsilcisi Semih İğdigül, öyle bir güzelliğe tanıklık etti ki görenleri hem düşündürüyor hem de İğdigül’ün  neden sokak hayvanlarını sahiplenmek yaptığı çırpınışın haklı olduğunu gösteriyor.

İnsanların bile anlaşamadığı yeryüzünde annesinden ayrılmış bir kedi yavrusunu madam isimli baksır köpek tarafından  emzirilmesi topluma bir ders olarak düşünülüyor.

DOHAYKO Erdemli Temsilcisi Semih İğdigül’ün  köpeği madam iki yıl beraber yaşadığı hektor isimli yavrusunu kaybettikten sonra onun üzüntüsünü hala içinden atamamış ve paşa isimli 2 aylık kediyi evlat kabul edip onu emzirmeye başladı.

Baksır cinsi Madam isimli köpeğin 2 aylık ‘’Paşa’’ isimli kedi yavrusunu evladı gibi sahiplenmesi görenleri hayretler içersinde bırakıyor. Baksır cinsi  köpeğin sahibi Semih İğdigül,  ‘’Kendi yavrusu öldükten sonra kedi yavrusunu sahiplenen köpeğimi şikayet etmişlerdi. Bizim bu yavrularımız insanların bile bazen düşünemediği vicdan duygularını bize herzaman göstermişlerdir.

Ağaçtan düşen yavru bir kuşu alıp eve getirerek onu bize teslim etmişler ve ölümden kurtarmışlardır.  Hiçbir zaman kötülük görmediklerinden kötülüğün ne  olduğunu bilmezler.

Kimse hayvan sevmek zorunda değil, ancak onlarda bizim gibi can taşıdıklarından onlarında yaşam hakları vardır ve sevilmese bile saygı gösterilmek durumundalar.

Benim  bu yavrularımı sitede istemeyen kişiler şunu çok iyi bilmelidirler ki, sizler 3 ay kalıp evlerinize döndükten sonra bu yavrular sizin evlerinizede sahip çıkmışlardır. Şikayet edenlerin çocukları başta olmak üzere bu yavrucuklarla herzaman iyi geçinmişler onları arkadaşları olarak kabul etmişlerdir’’ dedi.

 

cross