1991'den Bugüne

İmdat turu:Kuşadası,İncirliova,Tire,Didim,Söke,Selçuk,Foça,Torbalı Ziyaretleri

HAYTAP Başkanı Nesrin ÇITIRIK Aydın-İzmir İlçeleri İMDAT TURUNDA 

HAYTAP Başkanı Nesrin Çıtırık, beraberindeki yerel gönüllüler ile birlikte önce Kuşadası bakım evini ziyaret etti. Belediye Başkanı ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Ardından diğer çevre bakım evlerini ziyaret ederek eksiklikleri saptayıp çözümü konusunda Belediye Başkanları ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

1- KUŞADASI GÖRÜŞMELERi
2-İNCİRLİOVA GÖRÜŞMELERİ
3-TİRE GÖRÜŞMELERİ
4-DİDİM GÖRÜŞMELERİ
5-SÖKE BAKIMEVİ ZİYARETİ
6-SELÇUK BAKIMEVİ ZİYARETİ
7-FOÇA GÖRÜŞMELERİ
8-TORBALI GÖRÜŞMELERİ

1- KUŞADASI GÖRÜŞMELERi

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Nesrin ÇITIRIK Kuşadasındaki 30 a yakın yerel hayvan koruma görevlisi ve gönüllünün katılımı ile 29.06.2014 Pazartesi günü toplanı yaptı. Kuşadası bakımevindeki ve dışardaki hayvanlara ilişkin sorunları konuşuldu..

30.06.2014 (Salı) günü Belediye Başkanıyla yapılacak toplantıda başkana iletilecek hususlarla birlikte sorunlar ve çözümler konusundaki öneriler belirlendi.

Salı günü ögleden önce ilçe kaymakamı Muammer AKSOY ziyaret edildi. Daha sonra saat 14:00 de Beldiye Başkanı Özer KAYALI ile 2,5 saat süren toplantı yapıldı. Tüm sorunlar dile getirildi. Sayın Belediye Başkanı göreve henüz yeni gelmiş olmalarına rağmen sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılacağını, gönüllülerle birlikte koşulları daha iyi hale getirmek konusunda kararlı ve istekli olduklarını belirtti Çözüm sürecinde gönüllülerden ve STKlardan destek bekledigini ifade etti

Bu Bağlamda ;
1- Bakımevinde hemen 3 hayvansever gönüllünün işe alınacağını,
2- En kısa zamanda çok ciddi bir kısırlaştırma kampanyasının başlatılma kararını kaymakamlıkla birikte alacaklaını. 
3- Kırıklı ve acil müdahale gerektiren hayvanlar için hem gün içinde hemde mesai saatleri dışında hizmet alımı yapılacağını
4-Bakımevine 2 veteriner hekimin daha alınacagını
5- Güneş altında kalmış, gölgelik ihtiyacı olan bölmeler için e kısa zamanda gölgeliklerin yapılacağını
6. Bakımevine kamera takılacağını
7- Kedilerin kısırlaştırılması için dışarıdan hizmet alımı yapılacagını
8- Bakımevine alınacak diğer elemanlar için gönüllülerden öneri beklediğini
9-Hayvanlarla ilgili aranmalar için ayrı bir telefon numarası tahsis edecegini ifade etti.
10- Barınagın ağaçlandırılması konusunda söz verdi.
Belediye Başkanı Gönüllülerle müşterek çalışacaklarını tekrar vurgulayarak hayvanların yaşam koşullarını el birliği ile daha iyi duruma getirecegiz dedi…2- İNCİRLİ OVA GÖRÜŞMELERİ

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Nesrin Çıtırık  ve beraberindeki Haytap Ekibi önce İNCİRLİOVA belediye barınağını ziyaret etti. 
Daha sonra Belediye Başkanı GÜRŞAT KALE ile gerçekleştirilen görüşmede Olumlu gelişmeler için Başkana teşekkür edildi.
Ekip gittikten sonra hayvanların suyunu veren barınak görevlisi DERYA VAROL'a da ayrıca teşekkür edildi.
Belediye Başkanı Gürşat Kale, kendisinin de bir hayvan sever oldugunu Hayvan Hakları Konusunda hassasiyeti oldugunu Ancak Göreve yeni geldiği için henüz bir çalışma başlatamadıklarını belirtirken. En kısa zamanda Hayvan Hakları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirecegini ve barınakta eksikliği tespit edilen GÖlgeliklerin yapımı , kısırlaştırma ve tedaviler için bir an önce ciddi anlamda çalışmalara başlanacağını kaydetti.
Federasyon başkanı Nesrin ÇITIRIK, Şayet barınağa gölgelik yapılırsa 5 adet kulubeyi de HAYTAP'ın yaptıracagını söyledi

3- TİRE GÖRÜŞMELERİ

HAYTAP Başkanı Nesrin Çıtırık çıktığı Aydın, İzmir İmdat turunda  gönüllülerle birlikte gittiği Tire bakımevinden aşağıda gördünüz görüntüler le karşılaştılar.

A - TİRE BARINAĞI ''ÖLÜM EVİ''
B - BELEDİYE VETERİNER HEKİM'İNİN ''CENNET'' DEDİĞİ TİRE BARINAĞI
C - BURASI BAKIMEVİ Mİ, ÖLÜM EVİ Mİ ?

A - TİRE BARINAĞI ''ÖLÜM EVİ''

Nesrin Çıtırık ve Tirehaykoder yönetim kurulundan Okan Oytun, Volkan Akdır, Tire'de kan donduran manzaralarla karşılaştı uyuz büyük küçük karışık ölmek üzere olan hayvanlar, can çekişen hayvanlar hepsi bir arada. Şu anda jandarma ve belediye zabıtası ve belediye yetkileri barınakta. il sağlık müdürlüğünden insan sağlığI için il tarımdan, hayvan sağlığı için ekipler bekleniyor... 
Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.. Belediyenin veteriner hekimi koşulların iyi olduğunu buranın bir cennet olduğunu İDDİA ediyor her şeyin yolunda olduğunu bu tür şeylerin normal olduğunu... Nesrin Çıtırık'dan gelecek olan haberler doğrultusunda gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz...

B - BELEDİYE VETERİNER HEKİM'İNİN ''CENNET'' DEDİĞİ TİR BARINAĞI

C - BURASI BAKIMEVİ Mİ, ÖLÜM EVİ Mİ ?

4- DİDİM GÖRÜŞMELERİ

02.07.2014 Nesrin ÇITIRIK İLETİSİDİR.

Kuşadasındaki yerel gönüllü arkadaşlarımızla Didim bakımevini ziyaret etttik . Mesai saati bitmiş olmasına rağmen iki gönüllü ile barınak sorumlusu BAYRAM MADEN ve barınak görevlisi DERYA GÜNEŞ barınaktaydılar. Hayvnaların önünde suları kuru mamaları vardı . Hayvanlar kulubeli gölgelikli alanlarında cins boy ve özelliklerine göre ayrılmış durumdaydılar.

Yeni seçilen belediye başkanı DENİZ ATABAY'ın barınağa geniş bahçeli alanlar ilave etme, eksik ve ihtiyaçlarının da en kısa zamanda giderilmesi konusunda çalışmaları oldugunu memnuniyetle öğrendik. Her sabah bakımevine ugradığını hayvanları sevdiğini yapılması gerekenleri ordakilerle konuştuğunu yerinde incelediğini öğrenince de çok mutlu olduk ve Teşekkür etmek üzere başkanı aradık.SN Başkan Deniz ATABAY bakımevinde oldugumuzu ögrenince ''Ayrılmayın hemen geliyorum'' dedi. buna da ayrıca sevindik.
.
Son derece UYGAR, İLETİŞİME AÇIK, bakımevlerindeki gönüllü varlığının çok önemli olduğuna inanan, çok merhametli ve vicdanlı bir insan  Oradaki köpeklerin durumları ve hikayeleri ile yakından ilgileniyor.
Başkanla birlikte bakımevine eklenecek olan bahçeli gezinti alanlarını yerinde inceledik. Başkan tüm önerilerimi dikkatle dinledi. Hepsinin yapılması için yanındaki ekibine talimat verdi. Bunun dışında KISIRLAŞTIR AŞILAT YAŞAT  ve BİR KAP SU görsellerini hem bilboardlarda hemde broşür olarak bastırıp en kısa zamanda yayınlayacağına söz verdi. Bunları aynı zamanda görevliler için yazlık sitelere dağıtacagını da söyledi.Bizim işsaret ettğimiz barınak ihtiyaçlarını tek tek not ettirdi.Geleceğe yönelik kısırlaştırma tedavi ve yaralı hayvanlara 24 saat müdahale için çalışmalarını da kısa zamanda bitirceklerini ifade etti. başkan Deniz ATABAY'a teşekkürlerimizi ifade edicek kelime bulamadık...

Özellikle yaşadıgımız Tire Belediye Bakımevi Felaketinden sonra ruhumuzu serinleten bir esinti gibi geldi bize DİDİM Bakımevi....Ayrıca Bakımevi sorumlusu Bayram bey ve Derya Güneş'in de özverili çalışmaları gerçekten takdire şayan.

Önce başkanı sevgi ile ugurladık Sonra türkiyedeki tüm belediyelre böyler başkalar dileyerek kabimizi orada bırakıp vedalaşıp ayrıldık......

Nesrin ÇITIRIK
HAYTAP BAŞKANI
5- SELÇUK BAKIMEVİ - BİR BAKIMEVİNDEKİ GÖNÜLLÜ VARLIĞININ YÜREK ISITAN GÖRÜNTÜLERİ

Foça ve Dikili bakımevine gitek üzere yola çıktığımızda Selçuk bakımevine de uğradık. Burası belediye destekli ve gönüllü Helga hanım yönetiminde olan hayvanların mutlu mesut yaşadıgı bir sevgi evi halinde... İmkansızlıklara rağmen ağaçlı ve gölgelikli  bahçeler içinde yaşayan hayvanları görmek çok güzel.  Belediyelerin beton hücrelere hapsettiği açlık ve hastalıkla yazın sıcak kışın soguk ölümlere mahkum ettiği bakımevleri ile mukayese edildiğinde burasi gözümüze adeta küçük bir cennet gibi göründü. Bu kadar basit koşulları bile oluşturmaktan aciz belediyelere bir kez daha ‘’yazıklar olsun hepinize’’ diye içimizden geçirdik...

Bakımevine ilk girişimizde karşılaştığımız manzara fotoğraflarda da görüleceği gibi bir küvet içinde köpüklü suyla yıkanan su ve yemek kaplarıydı. Bu bile tek başına o bakımevi hakkında yeterli bir fikir veriyordu. Helga’ya ve bu bakımevine destek olan belediyeye şükran duygularımızla barınaktan ayrıldık.

Nesrin ÇITIRIK
HAYTAP BAŞKANI


7- FOÇA GÖRÜŞMELERİ


8- TORBALI GÖRÜŞMELERİ


cross