1991'den Bugüne

Semih İğdigül Anadolu Turu: Amasya ziyaretler ve Barinak Resimleri‏

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: SEMİH İĞDİGÜL <[email protected]>
Tarih: 12 Aralık 2012 19:32
Konu: AMASYA
Kime: NESRIN CITIRIK <[email protected]>

Geldiğim Amasyada beni gönüllü arkadaşımız Emine Okuducu hanım karşıladı ve hemen barınak denen yere gittik tabiki manzara yine felaket hayvanların önünde yemek yok, suları yemyeşil, birkaç uyuzlu köpekle iç içe bir görüntü offffffffff offffffffff yukarda kapalı denen alanda beton zemin ve orda birkaç emanet köpek yalvarır gözlerle vede haykırarak bizi burdan kurtarın dercesine çırpınışları..Tam bir felaket hali...Kışın kar altında yazın güneş altında, kışın sular donmuş, yazın kaynamış ve yosunlu...

Orada belediye mezbaha veterineri Naim beyle görüştüm adam çaresizliğini ortaya koyup ben sorumlu değilim ama bu iş bana yüklendi dedi ve tuğlaları aldıklarını ve hemen kulübelere başlayacaklarını söyledi .
Oradan belediyeye gidip belediye başkan yardımcısıyla görüştük mail yağmuruna tutulduklarını ve hemen gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi bu arada Amasya gazetesi tam sayfa ve baş sayfada bu nasıl vicdansızlık diyerek haber yapmış.

Sonra Belediye başkanı bizi  kabul etti, durumu kendisinede ilettim ve başkan bizim yanımızda başkan yardımcısını arayıp talimat verip en geç ocak ayına kadar barınakta her şeyin düzeleceğini  bize söz verdi bende olayı şimdilik basına yansıtmayacağımızı ve güzel haberler beklediğimizi kendisine söyledim.

Oradan Vali beyin makamına gittik ve görüşmemiz çok olumlu geçti ve biz devlet olarak ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız diyerek bizleri mutlu etti.

Sayın valiye yaptığım eğitimden bahsettim ve Milli eğitim müdürünü arayarak bu eğitimin Amasyadada verilmesi talimatını verdi .

O akşam Amasyada bulunan gönüllü arkadaşları bir araya toplayarak toplantı yaptık ve Amasya hayvan hakları grubunu oluşturduk ilk etapta beş kişi olarak yaptığımız toplantı çok olumlu geçti ordaki arkadaşlar çok duyarlı fakat azınlıkta kaldıklarını işlerinin yüzünden fazla hayvanlarla yani barınakla ilgilenemediklerini söylediler dohayko temsilciliği için üç arkadaşın olurunu aldım.

Ertesi gün Orman Su işleri müdürlüğüne gittik. Orman su işlerinin Türkiye genelinde 30 veterinerinden biriside Amasya'da çıktı kendisi şimdi belediye başkanının yanından geldiğini sizlerin geldiğini ve derhal barınak düzenlemesi vede kısırlaştırmaya ağırlık vereceklerini bize de söyledi dedi vede orman su işlerinin barınak konusunda tutulan  rapor ve tutanaktan bahsetti hatta gösterdi.
Zaten o gün belediye başkan yardımcısı ekibiyle barınağa gidip yapılması gereken işleri bizzat kontrol etmiş.
Oradan gösteri yapacağım okula gittik ve öğrencilere güzel bir gösteri yapıp hayvanlar hakkında bilgilendirme calışması yaptım.akşam tekrar arkadaşlarla bir araya gelerek bu işin peşini kesinlikle bırakmamalarını bizlerinde bu işin takipçisi olacağımızı kendilerine ilettim.
Ve yorucu geçen günlerin ardından gece 23.00 arabasıyla Mersine döndüm.

Saygılarımla
Semih Igdigul

cross