1991'den Bugüne

HAYDAR ÖZKAN TOKAT ÇALIŞMASI

TOKAT

01/08/2017 Tarihinde saat 12:30’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Tokat temsilcimiz Nihal Erkoç, Niksar temsilcimiz Dilek Subaşı, danışmanımız Ramazan Etci ve gönüllü Filiz hanım ile birlikte Tokat barınağını ziyaret ettik. Veteriner şube müdürü Sayın Mustafa Şahin ve veteriner hekim Sayın Şafak Hüner ile uzun bir görüşme gerçekleşti. İyileştirmeler konusundaki önerilerimizi kabul ettiler ve barınak ve sokakta yaşayan hayvanlar için yapacakları faaliyetleri açıkladılar. Gönüllü ile eşgüdümlü çalışacaklarını beyan ettiler. Olumlu bir görüşme oldu.

TOKAT ORMAN SU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Saat 14:30’da Tokat Orman Su Şube Müdürü Sayın İhsan İkinci ile görüşüldü. Görüşmeye Orman Su görevlileri veteriner hekim Ülkü Gümüş ve Av Koruma görevlisi de katıldı Çok samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmeden hayvanlar için olumlu kararlar alındı. Okullarda hayvan sevgisini anlatan gösteriler düzenlenmesi, muhtarların 5199 hakkında bilgilendirilerek şehre hayvan bırakmamın önlenmesinin tedbirinin alınması ve afiş çalışmalarının yapılması. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ettik.

TOKAT İL GENEL MECLİSİ

İl genel meclis üyesi Sayın İsmail Kaynar ve diğer Sayın üyeler ile il ve ilçelerdeki hayvanlar hakkında görüştük. 5199 nolu Hayvan Hakları konusunda bilgilendirme yaptık. İl genel meclis üyelerimiz çok güzel fikirler beyan ederek duyarlılıklarını ifade ettiler. İsmail beye ve diğer meclis üyelerine duyarlılıkları için teşekkür ederiz.

TOKAT VALİSİ

Saat 19:45’de Tokat Valisi Sayın Dr.Ömer Toraman ile çok verimli bir toplantı yapıldı. Sayın vali hayvan sevgisinin ve kanunlara riayetin tamamen eğitim ve bilinçlendirmeyle gerçekleşeceğini bildirerek konuya olan duyarlılığını beyan etti. İl genelinde muhtarların bilgilendirilmesi için Orman su ile birlikte çalışmalar yapılacak. Kendisine duyarlılığı için çok teşekkür ederiz.

Haydar Özkan

HaykonFed Temsilcisi

cross