1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 10.GÜN / 3 EĞİRDİR ÇÖPLÜK BARINAK‏

Haytap Anadolu İmdat Turu 10. gün 3 /   Eğirdir  bakımevi  ve çöplük
Haytap yönetim kurulu başkan yardımcısı Nesrin Çıtırık,  Haytap temsilcileri Sertaç Kişin, Timur Ugan, Şule Baylan, Ege Sakin, Dohayko basın danışmanı  Kemal Yücel,  Haytap Anadolu İmdat turu aracının kaptanı Fatih Varoğlu, Isparta hayvanseverler derneği üyeleri, Sezin Sezgin, Vesile Sezgin ve  veterinerlik fakültesi son sınıf öğrencilerş Diğdem Yalız ve Ömer Faruk Gülbağcı 'dan oluşan ekip, Isparta'dan sonra Eğirdir'e geldiler.
Öncelikle bakımevini ziyaret eden ekip, kapatılmış hayvanat bahçesinin yanında olan hayvan bakımevinde, 3 yavru ve tesiste serbest  dolaşan 4 köpek ve dışında başka köpek bulamadılar. Kapatılmış olan hayvanat bahçesinde de kaz ördek tavuk dışında başka bir hayvana rastlamadılar.
Burada görevli bekçi ile konuşan ekip, hayvanların dağıtıldığını, son kalan bir kaç kanatlı hayvana baktıklarını, köpek bakımevinin aktif olamdığını, kafeste bulunan 3 yavrunun anneleri öldüğü için alınıp getirilmiş yavrular olduğu bilgisini aldı..
Bakımevinden ayrılan ekip çöplüğe  geçti.
Çöplükte bir yaralı yetişkin ve yavru köpek ölmüş köpek kalıntıları  gören ekip,  hayvanlara su ve yemek verdikten sonra sorunları konuşmak ve çözüm bulmak için belediyeye geçti.
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi
cross