1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 10.GÜN / 6 YALVAÇ‏

Haytap Anadolu İmdat Turu 10.gün 5/ Yalvaç ziyareti..
Eğirdir görüşmelerinin ardından, Isparta hayvanseverler derneği üyleri Sezin Sezgin ve Vesile Sezgin ile Haytap İzmirv temsilcimiz Şule Baylan ekipten ayrıldılar.
Yoğun duyguların yaşandığı vedalaşmadan sonra ekip Yalvaç'a doğru devam etti.
Yalvaç'a varıldığında mesai saati bitmişti, belediye başkanını bulmak için araştırma yapan ekip başkanın İftar yemeğine katıldığını öğrenince iftar çadırına gitti.
İftar çadırında başkanla görüşen Haytap Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı  Nesrin Çıtırık, bölgeden kendilerine gelen şikayetleri anlatarak çözüm için yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bölgede yapılabilecek çalışmalara son derece olumlu yaklaşan başkan Tekin Bayram, ilçelerinde bir parka 'hayvanseverler parkı ' adını verdiklerini söyleyip mutlaka görmelerini istedi.
Belediye başkanı ile temasta kalacaklarını ve bölgedeki hayvanseverler ile organize olacaklarını  söyledi. Bölgedeki hayvanseverlerin iletişim bilgilerini alan ekip, hayvanseverler parkını gördükten sonra Yalvaç'tan ayrıldı.
Ekibe katılan veterinerlik fakültesi öğrencileri sevgili Diğdem ve Ömer'in tura çıkarken arkadaşlarına bıraktıkları köpeklerinin hastalandığı haberi gelince, Diğdem ve Ömer'de yalvaç'ta ekipten ayrılıp geri dönmez zorunda kaldılar. Bir hüzünlü vedalaşmanın daha ardından ekip ,  İnternetten ulaşıp yardım talep eden  hayvan dostlarının yollarını beklediği Şarkikaraağaç'a doğru yola çıtı..
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi
cross