1991'den Bugüne

Nesrin Çıtırık ve Ekibi ile Anadolu İmdat Turu 14.gün Nevşehir / 4) Yeniden Bakımevi‏

Nesrin Çıtırık ve Ekibi İle Haytap Anadolu İmdat Turu 14.gün 4.ziyaret Bakımevi

Belediye Başkanı Sn. Seçen'in makamında yapılan görüşmenin ardından alınan kararlar doğrultusunda yapılacak düzenlemeleri bir kez daha yerinde incelemek, konu hakkında bakımevi personelini bilgilendirmek üzere veterinerlik hizmetleri müdür Metin Başbuğ ve HAYTAP Ekibimizle birlikte yeniden bakımevine geçildi.
Barınaktaki dikenler arasında ve güneş altındaki çoğu kırık dökük klübelere hapsedilmiş hayvanlar, odalı bölmelerde hasta ve derisi gitmiş durumda ölmelere terk edilmiş hayvanlar... Yürek yarası, yürek acısı.... İnşallah düzelmesi için bu ziyaret vesile olur...

Bu arada internetten yapılan Nevşehir'de gönüllü arandığı yönündeki ilanlardan ekibe ulaşan bazı yerel hayvanseverler de bakımevine davet edildi.
Gönüllü veteriner hekim Hilal hanım da bakımevine geldi ve hayvanlara bakım ve tedavi yaptı.
Belediye ile yapılan görüşmeler alınan kararlar ve yapılması gereken düzenlemeler hakkında gönüllülere de bilgi verdildi, her aşamayı takip etmelerinin önemi aktarıldı.
Akşam iftardan sonra, belediye başkan yardımcısı ve veteriner işleri müdürü   ile yapılacak tanışma ve durum değerlendirme  toplantısında buluşmak üzere ekip bakımevinden ayrıldı ve Milli eğitim müdürü ile görüşmek üzere milli eğitim müdürlüğüne doğru yola çıktı.


Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

cross