1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 16.GÜN/ NEVŞEHİR'DEN ÇIKIŞ‏

Haytap Anadolu İmdat Turu 16.gün Nevşehir'den ayrılış
Nesrin Çıtırık, Ege Sakin, Timur Ugan, Sertaç Kişin, Mihriban Doğan, İsmet Taner Ay'dan oluşan Haytap ekibi sabah Nevşehir'den ayrılmadan önce yeniden bakımevine gitti.
Bakımevine ilk gelişte, bakımevi veterinerinin özel kliniğine yollanan hasta hayvanların geri gelmiş olduğu ve bakımevinde veteriner olmadığı görüldü. Hemen belediye veterinerlik hizmetleri müdürü aranarak, bakımevinde veteriner olmadığı bilgisi verildi ve her gün bakımevinde olacak bir veteriner hekim temin edilmesi konusunda acil talepte bulunuldu  ve mevcut veteriner hekimin işini aksatması devamında yerine yeni bir hekim alınacağı sözü alındı.
Çalışan personel ile görüşüldü, gölgelik yapacak ustaların ölçü almak için bakımevine geldikleri ölçüleri aldıkları teyit edildi.
İç bölmelere konulan yavrular dışarıya açık alana taşındı.
Kapadokya Hayvan hakları grubunun genç üyeleri ile temasa geçilerek gün içinde bakımevine gelmeleri ve hayvanların durumlarını kontrol etmeleri istendi.
Ardından Hacıbektaş'a doğru yola çıkıldı..
Nevşehir bakımevindeki dostların sizden dilekleri onların dramlarına gözlerinizi kapatmamanızdır. Onların bu vahşeti yaşamamaları için bilinçlenin bilinçlendirin..
Açıklama : Yola  çıkışımızın 16.günü oldu.. Bu 16 gün içinde yazdığım raporlarda '' Haytap Ekibi ''  diye tanımladığım ekibin içindeki isimler devamlı değişiyor. Timur Ugan, Sertaç Kişin, Nesrin Çıtırık ve ben ana ekibi oluştursak da her gittiğimiz yerde katılabildiği kadar bize katılan dostlarımızla kalabalık güçlü bir ekip oluyoruz. Ayrıca bir kaç günlüğüne bize katılan bizimle yolculuk yapan hayvanseverler de yoğun bir eğitimden geçmiş oluyor sıkı bir hayvan hakları savunucusu oluyorlar.. Siz de yol güzergahımızda bize katılmak isterseniz lütfen telefonla iletşime geçin..
0507 510 23 30
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi
cross