1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 20.GÜN KAYSERİ TİCARET ODASI‏

 

Haytap Anadolu İmdat Turu 20. gün Kayseri yerel gönüllüer ve ticaret odası ile görüşme ;
Haytap ekibi müftülük ziyaretinden sonra, internette yayımlanan fotoğrafları görüp yardım etmek için başvuran yeni katılan gönüllülerle yeniden bir tanışma toplantısı yaptı.
Haytap ekibi, aralarına yeni katılan Venhar Öztürk, Neval  Aydın ve Murat Aydın'ı , diğer ekip arkadaşları ile tanıştırdı.
Kısa bir tanışma toplantısının ardından Kayseri Ticaret Odası başkanı Asaf Mehmetbeyoğlu ile bir görüşme yapıldı.
Kayseri bakımevinin fotoğraflarını gören Mehmetbeyoğlu, bu görüntülerin Kayseri yakışmadığını, Kayseri'nin o hayvanları çok daha uygun koşullarda barınadırak ekonomik güce fazlasıyla sahip olduğunu, bu durumun ekonomik yetersizlikten değil bilgi ve ilgi eksikliğinden kaynaklı olabileceğini düşündüğünü, kendilerinin de durumu düzeltmek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduğunu, ilk fırsatta da bakımevine bir zayarette bulunacaklarını belirtti.
Haytap 2013 çocuk yılı kapsamında hazırlanan Bir Kap Su defterlerini gören Mehmetoğlu, bunun toplumda bilinç ve duyarlılık yaratabilecek çok güzel bir proje olduğunu, Kayseri Ticaret Odası olarak kendilerinin de bu defterlerden bastırıp Kayseri'deki öğrencilere dağıtabileceklerini söyledi..
Yerel gönüllülerden Jale Ahıskalı'nın defter basımı konusunad Ticaret Odası ile temasta kalması ve projeyi birlikte yürütmeleri kararlaştırıldı.
Görüşmenin ardından Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine geçildi..
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi
cross